Stránecká Zhoř - dálniční most přes polní cestu

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 

 r. 2005 - letecké záběry

  Most přes polní cestu, dnes už spíše místní komunikaci, při pohledu od severovýchodu. V pozadí Stránecká Zhoř. (Foto: Jan Prouza, 26.5.2005)
  Detail mostu od severu. Každý směr dálnice nemá vlastní most, jak bývá obvyklé, ale byl vybudován jeden široký pro oba směry najednou. Most je dokonce dvakrát tak širší, než by bylo potřeba a jeho mostovka zasahuje ještě daleko za krajnici. To vše jen kvůli případnému přistávání letadel na pětikilometrovém úseku okolo Stránecké Zhoři. (Foto: Jan Prouza, 26.5.2005)
  Celkový pohled od severozápadu na dálnici D1 směrem do Brna. Vpředu odpočívka pro směr do Prahy, vzadu pak pro směr do Brna. Okolo obou odpočívek vede pětikilometrový přímý a rovný úsek, vybudovaný bez středového dělícího pásu jako případná ranvej pro vojenská letadla. Podobný úsek je i u Vyškova na R46. Vzadu za rybníkem Borek obec Stránecká Zhoř, přes kterou vede souběžná silnice II/602. (Foto: Jan Prouza, 26.5.2005)
  "Dálniční ranvej" okolo Stránecké Zhoři, při pohledu od severozápadu. Vpředu most přes polní cestu, vzadu odpočívka pro směr do Brna. (Foto: Jan Prouza, 26.5.2005)
       

 zpět na interaktivní mapu  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie
 interaktivní mapa  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
   satelitní snímek
 autor © Jan Slovík , 23. března 2009.
 odborná spolupráce Václav Lídl, ing. Petr Synek, Petr Lešek a Tomáš Janda.
 doplněno a upraveno 26.3.2009.
 poslední změny na stránce: 26. března 2007