Úsilné - dálniční křižovatka D3/R34 (I/34)

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 
  Hlavní trasa budoucí dálnice D3 v prostoru křižovatky se silnicí R 34 (nyní značeno pouze jako I/34) u obce Úsilné u Českých Budějovic. Ze silnice I/34 je vybudovaná zatím jen její polovina. Pohled ve směru od Prahy, v pozadí přemostění přes silnici R 34, zleva se připojuje křižovatková větev pro směr z Třeboně na Prahu. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
  Mostovka pro přemostění trasy D3 přes silnici R 34. Pohled ve směru do Prahy. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
  Pohled na silnici R 34 z mostu, který bude přes tuto silnici převádět dálnici D3. Vlevo se odpojuje větev pro směr Třeboň – Praha, vpravo příprava pro napojení směru Horní Dvořiště – Třeboň. Pohled směrem ke Třeboni. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
  Pohled z přemostění pro budoucí dálnici D3 přes silnici R 34 (směr Č. Budějovice). Vpravo dole je patrné rozšíření pro připojovací pruh pro blíže neurčený směr, v pozadí potom příprava pro odbočný pruh ve směru Třeboň – D. Dvořiště a konečně následuje již zcela vybudovaná větev pro směr Praha – Č. Budějovice. Vlevo je pak patrná příprava pro směr Praha – Třeboň a dále mimo snímek odbočuje vybudovaná větev pro směr Č. Budějovice – Praha, která pokračuje přes samotný most. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
  Mostovka pro přemostění silnice R34 trasou budoucí dálnice D3 v pohledu od Prahy. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
  Celkový pohled na most převádějící polovinu vozovky budoucí dálnice D3 přes silnici R34. Pohled ve směru k Třeboni. Most není v provozu. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
  Konec již vybudovaného polovičního profilu části budoucí dálnice D3 v prostoru křižovatky s R34. V pozadí silnice III. třídy Borek – Úsilné – Hůry, která bude zřejmě zapuštěna pod dálnici. V přímém pokračování nedokončené vozovky (na snímku směrem k sobě) začíná po cca 3 km provozovaná přeložka silnice I/3 (poloviční profil budoucí dálnice D3) od Veselí nad Lužnicí do Borku. (Foto+text: ing. Petr Synek, 2003)
       

 zpět na interaktivní mapu  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie D3
 zpět na seznam fotogalerie R34
 interaktivní mapa  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
 autor © Jan Slovík , 22. února 2004.
 odborná spolupráce Václav Lídl, ing. Petr Synek a Tomáš Janda.
 poslední změny na stránce: 26. října 2008