Kukleny - dálniční křižovatka se silnicí I/11

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 

 Silvestr 2006 - po zprovoznění provizorního sjezdu

  Příjezd od Jaroměře (také od Brna, Ostravy a Jičína apod.) ke kuklenské kruhové křižovatce u továrny Arrow (vlevo). Kdyby byla dálnice dostavěna až tam, kam měla být, odbočovalo by se k dálnici doprava. Mimoúrovňová dálniční křižovatka má stát vzadu vpravo (za tabulí), kudy prochází stará silnice I/11 (nyní II/611). Kvůli sporům s pozemky se však musí k dálnici přijíždět oklikou přes Plačice a Libišany (odbočit vlevo). Na tabuli, kterou nebylo kvůli slunci možné dobře vyfotografovat, je příjezd k dálnici vyznačen zvlášť pro osobní a zvlášť pro nákladní vozidla. Avšak přímo před kruhovým objezdem už bohužel jakákoliv zmínka o dálnici chybí. Mnoho osobních vozidel je zbytečně naváděno na starou silnici. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Po odbočení na kruhové křižovatce, hned následuje další Kuklenská křižovatka silnice II/324, která u Krajské budovy hasičů odbočuje vpravo. Odbočka k dálnici D11 je tady už zase vyznačena. Tato křižovatka je světelná, avšak naštěstí odbočení vpravo není světly řízeno. Horší je to ovšem z opačného směru, kdy odbočení vlevo řízeno světly je a odbočovací pruh je velice krátký. Kolony stojící na červené tak zablokují i ostatní vozidla, která chtějí odbočit jinam. Rovně se pokračuje do centra Hradce Králové. Vlevo (mimo záběr) je továrna Arrow. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Po odbočení na kuklenské křižovatce u Hasičské centrály, čeká řidiče rovná silnice do Plačic. Vlevo je vidět začátek odbočovacího pruhu před světelnou křižovatkou, kam se budou řadit vozidla přijíždějící od dálnice. Protože je pruh krátký (vozidel totiž bude odbočovat více než dosud), hrozí zablokování i výjezdu od Hypernovy (vlevo). Vpravo je další z informačních tabulí, které upozorňují řidiče nákladních vozidel, že tudy na dálnici zatím bohužel najíždět nesmí. Původní povolená sedmdesátka až do Plačic (v pozadí), byla opět změněna na padesátku. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Průjezd přes královéhradeckou část Plačice byl někdy složitý i bez dálnice. Problematický byl hlavně výjezd z bočních ulic a proto se díky příjezdu k dálnici Plačice dočkaly světelné křižovatky. Pohled ve směru od Kuklen (od Jaroměře). V pozadí nadjezd přes železniční trať. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Za nadjezdem přes železniční trať následuje křižovatka silnice II/324 se silnicí II/333, na kterou se odbočuje k dálnici. Rychlost byla snížena už poměrně daleko před křižovatkou a to dokonce až na 30 km/hod. Pohled ve směru od Plačic. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Křižovatka silnice II/324 s II/333. Doleva vedla původně hlavní II/324 směrem do Opatovic a dále do Pardubic. Vpravo (rovně) se odbočovalo k silnici II/333 do Lázní Bohdaneč a Kutné Hory. Na křižovatce se stávaly nehody, protože výjezd z vedlejší silnice je nepřehledný a opticky vypadá jako hlavní silnice. Kvůli zvýšenému průjezdu byla křižovatka provizorním způsobem upravena na kruhovou. K dálnici musí řidiči přijíždějící od Hradce Králové (od Plačic) odbočit vpravo. Řada řidičů však bud od Hradce přijíždět i z jiné strany - od Březhradu (na snímku zleva). Pohled ve směru od Plačic. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Další obec, která bude provizorním sjezdem z dálnice postižena, jsou Libišany. Teoreticky by se na dálnici dalo najet už před touto obcí, respektive ze silnice do Praskačky. Ale v tomto místě dálnice vede po náspu a nad silnicí se staví most. Musely by být vybudovány další komunikace a náspy, což by si vyžádalo další hromadu povolení a projektů. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)
  Po průjezdu Libišany čeká řidiče už konečně odbočka k dálnici (vpravo). Tuto odbočku zatím supluje rozestavěný úsek rychlostní silnice R35 z Opatovic do Sedlic (k dálnici D11). Rovně se může pokračovat po silnici II/333 do Kutné Hory. (Foto: Jan Slovík, 30.12.2006)

 květen 2005 - výstavba

  Letecký pohled na Plačice od východu. Za nimi vede uprostřed snímku stávající silnice I/11 z Prahy (zleva). V pozadí obec Stěžery. Mezi Stěžery a Plačicemi bude na silnici I/11 postavena velká dálniční křižovatka (vpravo uprostřed). Stavět se však zatím nemůže kvůli sporům s pozemky a dálnice se od Libišan do Hradce Králové stavět nesmí. Plačicemi prochází silnice II/333, na kterou má být u Libišan dálnice provizorně svedena. Doprava tak Plačice doslova zahltí a již dnes je zde průjezd dosti obtížný. (Foto: Jan Prouza, 26.5.2005)
       

 zpět na interaktivní mapu  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie D11
 interaktivní mapa  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
 autor © Jan Slovík , 18.září 2005.
 doplněno a upraveno 1.1.2007.
 odborná spolupráce Václav Lídl a Tomáš Janda.
 poslední změny na stránce: 26. října 2008