Chomutov - dálniční most přes polní cestu (horní estakáda)

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 
658 (681) metrů dlouhá estakáda na okraji Chomutova pomáhá řešit obrovský problém při trasování trasy silnice I/7. Silnice totiž od Chomutova začíná prudce stoupat do hor a na poměrně malém území musí překonat velký výškový rozdíl. Estakáda, která vede spíše nad volným terénem (podchází jí jen jedna polní cesta) musí stoupat od 4,2% do 6%, navíc do oblouku o poloměru 375 m. Silnice se nachází nejvýše nad terénem u desátého pilíře, kde dosahuje výšky cca 27,5 m. Celkem má estakáda 13 mostních polí, v délkách  35 až 59,4 m. Most má segmentovou konstrukci komorového průřezu a začal se stavět v lednu 2001. Dokončen byl již v září 2004, tedy mnohem dříve než se vůbec začala stavět silnice ke hranicím. Estakáda, která stála téměř půl miliardy Korun, tak do dostavby silnice nemá žádné využití. Zhotovitelem stavby byla SMP Construction, a.s.
 

 2005 - dokončení mostu, před zahájením provozu

  Pohled na estakádu od jihu - z chomutovské městské věže. Doprava směr silnice k německým hranicím. Nahoře kopec Hradiště. Vlevo chomutovský "mrakodrap". (Foto: Zbyněk Hovorka, 1.9.2005)

 duben 2005 - dokončený most

  Horní konec dokončené estakády. Pohled od severu, ve směru silnice do Prahy. Vzadu je město Chomutov. Silnice navazující na most se teprve začíná stavět. (Foto: Petr Soukup, 16.4.2005)
  Zemní práce na silnici nad severním koncem estakády. Pohled od severu, ve směru silnice do Prahy. Vzadu je město Chomutov. (Foto: Petr Soukup, 16.4.2005)

 r. 2003 - výstavba

vyznacny bod   Celkový pohled na sloupoví chomutovské estakády. (zdroj: www.chomutov.cz)
vyznacny bod   Celkový pohled na sloupoví chomutovské estakády, ve směru do Prahy již s posazenou mostovkou. (zdroj: www.chomutov.cz)
vyznacny bod   Celkový pohled na levý most chomutovské estakády z vozovky. (zdroj: www.chomutov.cz)
vyznacny bod   Celkový pohled na levý most chomutovské estakády z jejího předpolí. (zdroj: www.chomutov.cz)
    info a fotografie na jiných webech
       

 zpět na interaktivní mapu  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie R7
 interaktivní mapa  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
   satelitní snímek
 autor © Jan Slovík , 23. května 2003.
 doplněno a upraveno 22.11.2005.
 odborná spolupráce Václav Lídl a Tomáš Janda.
 poslední změny na stránce: 09. listopadu 2008