Rochlice - dálniční estakáda

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 

 říjen 2005 - před zahájením provozu

Na ploše pod estakádou vzniklo nové upravené parkoviště a pod oběma podjezdy zastávky autobusů. V minulosti, ještě před výstavbou estakády, tu již parkoviště bývalo, ale spíše živelného charakteru. Pohled je z Vesecké ulice ve směru estakády od Jablonce. (Foto: Vít Hovorka, 26.10.2005)

Poštovní náměstí a za ním estakáda připravená k zahájení provozu. Dozadu vede pod most Hodkovická ulice, doleva pod most Vesecká. Mezi oběma ulicemi bylo přímo pod estakádou vybudováno parkoviště. Pohled od severu. (Foto: Vít Hovorka, 26.10.2005)

Silnice I/14 ve směru do Jablonce nad Nisou, v předvečer zahájení provozu. Pohled od západu na začátek estakády přes Poštovní náměstí (vzadu). V tomto místě vede silnice krátce v zářezu, vyhloubeném ve svahu nad řekou Nisou. Na tabuli uváděná vzdálenost do Jablonce bude zřejmě vždy oněch 11 km, ale po nové silnici to je zatím jen 1 km. (Foto: Vít Hovorka, 27.10.2005)

Pohled z připojovacího pruhu křižovatky v Zeleném Údolí ve směru silnice od Jablonce, která je pár hodin před otevřením. Estakáda začíná pod tabulemi nad vozovkou. Vlevo je vidět železniční trať Liberec-Jablonec nad Nisou. Parovod podchází silnici poblíž mostu přes řeku Nisu. Vlevo za stromy je zakryt Ještěd. (Foto: Vít Hovorka, 27.10.2005)

 září 2005 - dokončovací práce

Pohled na estakádu u Poštovního náměstí z křižovatky ulic Nádražní a Hodkovické. Vpředu železniční trať Liberec-Jablonec. Na náměstí byly vybudovány nové ostrůvky s trávníky, parkoviště pro dvacet aut pod silničním mostem a chodníky se zámkovou dlažbou. Předělány byly všechny inženýrské sítě a opraven musel být i můstek přes řeku Nisu. Náměstí dále oživil i malý parčík s drobnými ozdobnými architektonickými prvky. Samotná křižovatka se však příliš nezměnila. Zůstaly semafory, jen jsou trochu jiné poloměry výjezdů a jízdní pruhy. (Foto: Vít Hovorka, 9.9.2005)

Estakádu před dokončením. Chybí dodělat jen poslední vrstvu asfaltu a přidělat zábradlí na mostě přes řeku Nisu. Pohled ve směru od Jablonce k Poštovnímu náměstí (dole pod mostem). Vzadu nahoře Ještěd. (Foto: Vít Hovorka, 9.9.2005)

 červen 2005 - výstavba

S probíhajícím dokončováním úseku silnice I/14, probíhá i kompletní rekonstrukce Poštovního náměstí a pokládka nového asfaltového koberce na ulicích Rochlické a Vratislavické. Pohled od severu - z Poštovního náměstí. Vzadu Vesecká ulice, vpředu vede Hodkovická. Po mostě vede I/14 ve směru do Jablonce. (Foto: Vít Hovorka, 5.6.2005)

 duben 2005 - výstavba

Pohled na sloupy estakády od Poštovního náměstí. Vpředu železniční trať, vzadu řeka Nisa. (Foto: Vít Hovorka, 3.4.2005)

 

Pohled z ulice Stará Rochlická ve směru silnice ke křižovatce s rychlostnicí R35. Silnice zde kopíruje železniční trať. Vzadu se nachází estakáda u Poštovního náměstí. I tímto směrem je po obou stranách budována protihluková stěna. (Foto: Vít Hovorka, 20.4.2004)

 září 2004 - výstavba

Výstavba estakády přes prostor u Poštovního náměstí v Rochlici. Pohled na spodní část mostovky. (Foto: Vít Hovorka, září 2004)

Výstavba estakády. Pohled od Poštovního náměstí k jihu, ve směru I/14 k R35. Komunikace se musela vtěsnat do úzkého pruhu mezi řeku Nisu (vpravo) a železniční trať (vlevo). (Foto: Vít Hovorka, 14.9.2004)

Výstavba opěrné zdi na začátku estakády pravého mostu pro směr do Jablonce. Vlevo pilíře pro mostovku levého mostu. Vlevo vzadu zadní část domů na Poštovním náměstí. Okolo nich a podél estakády vede koryto řeky Nisy. (Foto: Vít Hovorka, 14.9.2004)

 únor 2004 - výstavba

Výstavba estakády při pohledu z křižovatky ulic Nádražní a Hodkovické. Vpředu železniční trať. (Foto: Vít Hovorka, 25.2.2004)

 listopad 2003 - výstavba

Výstavba estakády při pohledu od severu. Vpředu ještě neupravená plocha Poštovního náměstí. Dozadu pod most vede Hodkovická ulice, doleva taktéž pod most Vesecká ulice. Zadnímu mostu estakády pro směr do Jablonce se již buduje mostovka, pro most v opačném směru od Jablonce (vpředu) má zatím dokončeny pouze pilíře. (Foto: Vít Hovorka, 17.11.2003)
     

 zpět na interaktivní mapu  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie
 interaktivní mapa  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
 autor © Jan Slovík , 17. října 2004.
 odborná spolupráce Václav Lídl a Tomáš Janda.
 doplněno a upraveno 25.12.2005.
 poslední změny na stránce: 26. října 2008