Hradec Králové - dálniční křižovatka (Tesco)

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 

 květen 2003 - rozšiřování

vyznacny bod   Nadjezd křižovatky u Tesca při pohledu ve směru do Hradce Králové. Nadjezd slouží pro příjezd k nákupní zóně od Pardubic a nájezd na silnici I/37 do Hradce Králové. Vlevo sice stále probíhá přístavba nového dvoupruhu, ale nájezd od Tesca do Pardubic je již provizorně v provozu. V pravo je již sice dokončen odbočovací pruh k nákupní zóně, ale během stavby musí částečně sloužit jako jízdní pruh a směr do Hradce Králové. (Foto: Jan Slovík, 14.5.2003)
vyznacny bod   Tabule před křižovatkou se sjezdem k nákupní zóně. Pohled ve směru od Pardubic. Vlevo u parovodu probíhá přístavba dvoupruhu do Pardubic. (Foto: Jan Slovík, 14.5.2003)
vyznacny bod   Detail nadjezdu ve směru do HK. Vpravo je vidět konec nadjezdu, který má zajímavý spirálovitý tvar. (Foto: Jan Slovík, 15.8.2003)

 srpen 2003 - provoz

vyznacny bod   Čerstvě dokončená silnice a křižovatka u Tesca při pohledu ve směru od Pardubic. Vpravo začíná odbočovací pruh k nákupní zóně. Vlevo z kopce začíná nájezd na silnici I/37 směrem do Pardubic. (Foto: Jan Slovík, 15.8.2003)
vyznacny bod   Nákupní zóna s hypermarketem Tesco při pohledu za jízdy do Hradce Králové. (Foto: Jan Slovík, 15.8.2003)

 září 2003 - provoz

vyznacny bod   Detail západního konce nadjezdu. Aby se ušetřilo místo, byly větve pro nájezd (vlevo) a sjezd (vpravo vzadu) ve směru HK-PU neuměle "přilepeny" k předmostí. Řidiči tak musí od nákupní zóny zbytečně vyjíždět násep, aby z něho zase sjeli. Podobně to je i od Hradce. Navíc je toto napojení dosti nepřehledné a hlavně nečekané, což vede k častým nehodám anebo v lepším případě zařazení do špatného nájezdu. Tento "hup" vznikl také kvůli parovodu, který se přes kopeček překonává. Moc šťastné řešení to tedy ale není. V pozadí Tesco. Pohled ve směru od Pardubic. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod   Nadjezd má tvar spirály. I když by bylo levnější vedení po náspu, vede silnice ladně na sloupech až úplně nakonec. Vpředu parovod. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod   Detail ladného tvaru mostu, který nejen že se stáčí dokolečka a klesá, ale navíc má přímo nad čtyřpruhovou silnicí vymodelován nádherný "velbloudí hrb". (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod vyznacny bod   Pohled z předmostí nadjezdu - na novou čtyřpruhovou silnici do Hradce Králové. Vlevo odbočovací pruh a větev pro sjezd od HK k nákupnímu centru. Větev musí překonat i parovod a proto vede zbytečně "přes kopeček". Pokud by se parovod umístil pod zem, tohoto doplňku křižovatky mohli být projektanti ušetřeni a křižovatka mohla být bezpečnější. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod   Pohled z nadjezdu křižovatky u Tesca na rozšířenou a novotou zářící silnici do Hradce Králové. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod   Připojovací pruh od nákupního centra směrem do Pardubic. V pozadí vpravo hypermarket Makro. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod   Nájezd od nákupního centra na silnici I/37 do Pardubic. Vpravo parovod, který musel být překonán mostkem a náspem. V pozadí hypermarket Makro. Uprostřed snímku, mezi Makrem a Tescem v budoucnu povede jižní obchvat Hradce Králové a vznikne zde křižovatka se silnicí I/37. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
vyznacny bod   Normálně by tu křižovatka nevznikla, ale k nákupní zóně by se řidiči museli dostávat velkou oklikou. Proto si musel křižovatku zaplatit řetězec hypermarketů Tesco, který v zóně zpočátku sídlil úplně sám. Na snímku pamětní deska. (Foto: Jan Slovík, 16.9.2003)
     

         


 zpět na interaktivní mapu   (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie R37
 interaktivní mapa   (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
 autor © Jan Slovík , 14. května 2003.
 doplněno a upraveno 9.12.2005.
 odborná spolupráce Václav Lídl a Tomáš Janda.
 poslední změny na stránce: 26. října 2008