Chotěbuz - dálniční hraniční přechod

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 
Nový hraniční most s hraničními přechody a celnicemi byl postaven přednostně bez jakékoliv návaznosti na naší dálkovou silniční síť. Proto byla na naší straně doprava hned u celnice svedena po provizorní spojce se silnicí I/67, vedoucí z Karviné do Českého Těšína. Později se k mostu přistavěl i příhraniční úsek silnice I/48, který byl už naštěstí stavěn v téměř moderních parametrech, tedy alespoň byl rozdělen na jednotlivé směry. Avšak jednalo se víceméně pouze o dlouhou zatáčku - nic víc.
 

 léto 2003/4

R48 se blíží k hraničnímu přechodu v Chotěbuzi u Českého Těšína. (Foto: Jan Slovík, 24.8.2003)
Hraniční přechod v Chotěbuzi na české straně. V pozadí je vidět hraniční most (estakáda), spojující Česko s Polskem. Betonové bariery jsou ve směru do našeho vnitrozemí a oddělují jízdní pruh pro vozidla přijíždějící z Polska a pro vozidla přijíždějící od silnice I/67. Těsně u hranic je totiž i provizorně řešená křižovatka. (Foto: Jan Slovík, 24.8.2003)
Příjezd k hranicím z České republiky už po vstupu do Evropské unie. Kamiony zmizely. (Foto: Jan Bošota, 30.7.2004)
Směr do Frýdku-Místku několik stovek metrů od hraničního přechodu. Tady čeká na začátku naší rychlostní silnice poměrně prudká zatáčka. Rychlost je zde snížena neboť čtyřproudová silnice láká dohnat zdržení na hranicích. (Foto: Jan Slovík, 24.8.2003)
     

 zpět na interaktivní mapu  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie
 interaktivní mapa  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
 autor © Jan Slovík , 10. dubna 2004.
 odborná spolupráce Václav Lídl a Tomáš Janda.
 doplněno a upraveno 11. března 2005.
 poslední změny na stránce: 26. října 2008