Otrokovice - dálniční křižovatka /exit 30/

rozlišení cca 1024 pix  rozlišení cca 600 pix
 

 červenec 2007 - provoz dočasného přivaděče

 

Návěst před křižovatkou Otrokovice, ve směru do Přerova. Tento exit se nachází na severním okraji Otrokovic a slouží také pro připojení zdejší průmyslové zóny, která je s R55 propojena novým přivaděčem. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

 

Úsek R55 ve směru do Přerova, mezi návěstí před křižovatkou a vlastní křižovatkou. V těchto místech původně vedla silnice do elektrorozvodny, ale po přerušení rychlostní silnicí nebyl postaven podjezd, ale byla odkloněna ke křižovatce Otrokovice. Od místa přerušení až ke křižovatce vede komunikace podél R55 (vpravo vzadu). (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

   

Úsek R55 ve směru do Přerova, před křižovatkou Otrokovice. Tento kratičký úsek je sice pro osobní vozidla bez poplatku, ale nákladní vozidla musí za částečný obchvat platit, což dokazuje i jediná mýtná brána. Pokud by byl obchvat Otrokovic kompletní, kamiony rádi připlatí za výraznou úsporu času a hlavně úsporu paliva při věčném popojíždění přes ucpané Otrokovice. Spousta zdejších náklaďáků však nadále jezdí přes centrum spíše kvůli tomu, že nemají elektronické zařízení pro odpočet mýtného. Při zásobování po regionu jej zatím kromě obchvatu Otrokovic nepotřebují. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

 

Odbočovací pruh pro sjezd z R55 ve směru od Uherského Hradiště. Sjezd vede do Otrokovic po přivaděči, který byl vystavěn spolu s R55. V pozadí nadjezd s přivaděčem. Vlevo je vidět rameno křižovatky pro nájezd a sjezd v opačném směru R55. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

 

Značky v prostoru křižovatky už upozorňují na nedaleký dočasný konec silnice pro motorová vozidla, ve směru do Přerova. V pozadí nadjezd s přivaděčem ke křižovatce. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

 

Nadjezd křižovatky, po kterém je veden přivaděč z Otrokovic. Vpravo vede připojovací pruh pro nájezd na R55 ve směru do Přerova. Dopravní značky trochu nesmyslně a nebezpečně upozorňují na snížení jízdních pruhů. Řidiči vlastně vidí tři pruhy a mohou se domnívat, že mají vjet do pruhu úplně vpravo (do připojovacího), ale myšleno je tím až zúžení před dočasným koncem R55 na severu Otrokovic. Stejně tak se mohou řidiči, kteří najíždějí na R55 domnívat, že mají pokračovat ve svém pruhu, ale ten vzadu najednou končí krajnicí. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

 

Podjezd R55 pod přivaděčem k otrokovické křižovatce. Vpravo vede připojovací pruh ve směru do Přerova. Za podjezdem už značky omezují rychlost na 100km/hod., což trochu budí úsměv, protože mnohá vozidla se na tak krátkém úseku silnice pro motorová vozidla na 130 ani nestačí rozjet. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

 

Zaústění připojovacího pruhu nájezdu ve směru do Přerova. Opět se zde nacházejí značky informující o snížení počtu jízdních pruhů před dočasným koncem R55. Proto je trochu směšná, s předstihem umístěná dálková návěst, uvádějící další cíle Přerov a Hulín tak, jako by ležela u rychlostní silnice. Její stavba je však ještě zatím daleko. (Foto/text: ing. Petr Synek, 23.7.2007)

       

 zpět na interaktivní mapu R55  (nepoužívejte, pokud jste do fotogalerie nebyli odkázání přímo z této mapy)
 zpět na seznam fotogalerie R55
 interaktivní mapa R55  (otevření mapy v novém okně)
   situační plánek
 autor © Jan Slovík , 18. září 2007.
 odborná spolupráce Václav Lídl, ing. Petr Synek a Tomáš Janda.
 poslední změny na stránce: 26. října 2008