01.08.2008 - (syr, lys) - Téma dnes - str. 03

Mýtné a nové známky: zlatý důl pro jedinou firmu

 

Praha - Obrovské terno udělala před několika lety rakouská firma Kapsch, když se jí podařilo získat dvacetimiliardovou státní zakázku na vybudování mýtného systému na českých dálnicích. Ukazuje se, že díky tomu jí nyní stát téměř automaticky přihrává další miliardové zakázky, které s mýtným souvisejí.
Je skoro jisté, že firma Kapsch dodá elektronické viněty, které mají od ledna nahradit dálniční známky. „Pokud to bude v rámci systému mýta, tak by je měl dodat Kapsch,“ potvrdil náměstek ministra dopravy Jiří Hodač.
Pro Kapsch jde o slušný byznys. Obdrží podíl z peněz, které řidiči osobních vozů za použití dálnic první rok zaplatí. Jakou část z tisícikoruny dostane, zatím není jasné.
Rakouská firma nedávno získala také zakázku na vybudování informačního systému na nejnebezpečnější dálnici – mezi Brnem a Prahou. Společně s několika drobnými dodavateli se může těšit na 2,4 miliardy korun od státu. „Tato částka zahrnuje nejen výstavbu všech součástí, ale i jejich provozování do roku 2016,“ vysvětluje šéf Kapsche Karel Feix.
A co systém mýtného, který platí kamiony, a elektronických vinět přináší státu? Letošní výnosy z mýta se očekávají ve výši zhruba 6,5 miliardy, třetinu však bude stát provoz systému a splátka Kapschi za jeho vybudování.
V případě vinět si ministr dopravy Aleš Řebíček slibuje, že stát ušetří. Nebude muset tisknout známky, viněty budou „věčné“. Výši úspory zatím ministerstvo nezveřejnilo.
Peníze vybrané za mýtné a viněty putují na stavbu nových a opravu starých dálnic. Tvoří však jen malou část rozpočtu. Ročně se totiž v Česku postaví nové silnice a dálnice za více než 50 miliard korun.