11.11.2008 - LUCIE CHLEBNÁ - Severní Čechy - str. 01

Doprava se opět zkomplikuje

 

Mezi Ústím a Lovosicemi bude jezdit ještě více kamionů. Začne se totiž stavět nový dálniční most

Ústí nad Labem, Lovosice - Pevnými nervy, trpělivostí a rozvahou by se měli od ledna „vyzbrojit“ řidiči projíždějící po silnici 1/30 spojující Ústí nad Labem s Lovosicemi. Bude plná kamionů, které pojedou přes Ústí nad Labem směrem na Teplice, k hranicím a v opačném směru. Nepříjemné dopravní komplikace lze očekávat také přímo v Ústí nad Labem a Lovosicích.
Kvůli stavbě mostu na chybějícím úseku dálnice D8 ve Vchynicích se uzavře část silnice 1/8, kterou nyní jezdí kamiony směrem na Teplice a do Německa.
Veškerá doprava směrem na Teplice tak bude v Lovosicích svedena na již tak dost frekventovaný tah podél Labe, do Teplic se kamiony dostanou jen přes Ústí. Na silnici od Lovosic tak bude jezdit ještě víc nákladních aut než nyní.

Stavba obchvatu potrvá měsíce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má stavbu dálničního mostu ve Vchynicích na starosti, vybuduje kolem uzavřeného úseku obchvat. Stavba přes lovosickou část Holoubkov směrem na ves Bílinku však bude trvat několik měsíců.
„Hotový by měl být do konce června příštího roku,“ uvedl Pavel Lány z pražského závodu ŘSD.
Společnost se ale bude snažit dokončit obchvat dřív. Příští týden by mělo ŘSD získat stavební povolení k jeho výstavbě. I tak je ale pravděpodobné, že záplava kamionů mezi Lovosicemi a Ústím neopadne dříve než za půl roku.
Vedení města Ústí upozorňuje na to, že obchvat měl být hotový dříve, než se důležitá komunikace pro auta uzavře. Jeho zhotovení však zkomplikovali ekologové.
„Už v únoru 2007 jsme kvůli stavbě přeložky požádali o rozhodnutí o vykácení 28 hrušní a jabloní, teprve letos v říjnu však toto rozhodnutí nabylo právní moci. Odvolaly se proti němu totiž Děti Země a další místní ekologické organizace a vše se o rok a půl zdrželo,“ popsal Lány.

Doprava v Ústí se zkomplikuje Lidé z vedení města i ústecká dopravní policie se obávají komplikací, které mohou odkloněné kamiony působit.
„Začnou se vytvářet souvislejší a hustší kolony ve směru od Lovosic na Ústí a opačně,“ uvádí šéf ústecké dopravní policie Karol Kočárek.
„Minulý týden jsem oslovil ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic, aby svolaly schůzku, na které by nás informovaly o možných dopadech uzavírky. Zatím však nemám žádnou odezvu,“ sdělil primátor Ústí nad Labem Jan Kubata.
Je pravděpodobné, že komplikovanou dopravu na ústeckých kruhových objezdech bude muset v době uzavírky často řídit policie. Týkat se to bude především úseku pod Větruší, kde se odbočuje právě směrem na Teplice. Objezdu navíc předchází nepřehledná světelná křižovatka, kde už nyní dochází k dopravním nehodám.
Pokračování na straně C2

Doprava se zkomplikuje
Mezi Ústím a Lovosicemi bude od ledna jezdit ještě více kamionů než dosud

Pokračování ze strany C1
Nikdo si zatím nedokáže představit, co nastane v případě dopravní nehody v době, kdy bude město ucpané kamiony. Doprava by se pak na příjezdu do Ústí zastavila úplně. Navíc není jasné, jak by se k nehodě dostala vozidla hasičů nebo rychlé záchranné služby. Obdobný problém řeší také vedení Lovosic.
Ústecká policie už počítá s tím, že jí v prvním pololetí příštího roku přibude práce.
„V rámci našich současných sil posílíme v souvislosti s předpokládanými komplikacemi činnost dopravní policie,“ uvedla ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
Zhruba ve stejnou dobu, kdy bude krajské město zahlceno nákladní dopravou, se však na hlavním tahu mezi Ústím a Děčínem možná odstartují další stavební práce, které by situaci pravděpodobně ještě více zkomplikovaly.
ŘSD by totiž pod mostem Edvarda Beneše chtělo začít stavět dlouho plánovanou protipovodňovou vanu. V tom případě by byl provoz pod mostem na silnici 1/30 směrem na Děčín přinejmenším omezen.
„Neumím si představit, jak by se dopravně řešilo, kdyby obě stavby (protipovodňová vana a dálniční most ve Vchynicích - pozn. red.) probíhaly zároveň,“ řekl Kubata.
ŘSD, které je investorem stavby vany, však ještě definitivně nerozhodlo. „Situace bude asi složitá. Budeme se proto snažit maximálně vyjít vstříc magistrátu i občanům,“ uvedl René Komínek, šéf chomutovského závodu ŘSD.
Jasněji by mělo být právě po jednání mezi magistrátem, ŘSD a ministerstvem dopravy. Podle Komínka by se schůzka měla konat příští týden.
„Vzhledem k předpokládaným komplikacím v souvislosti se stavbou mostu ve Vchynicích nejspíš padne i otázka, jestli teď se stavbou protipovodňové vany vůbec začínat, nebo raději počkat,“ dodal Komínek.
Vedení krajského města si uvědomuje důležitost obou staveb. „Nejsme ani proti jedné z nich. Prioritou však vždy byla dostavba dálnice D8,“ upozornil Kubata.