11.09.2008 - TOMÁŠ LYSONĚK - Ekonomika - str. 04

Dálnice zrychlí cestu k moři

 

Němci otevřeli chybějící úsek A6 u Norimberku. Na lepší spojení do jiných států si však Češi počkají

Praha - Řidiči cestující z Česka do Norimberku a dále do západní Evropy už mohou od dnešního odpoledne zvládnout svou trasu, aniž by museli sjet z dálnice.
Včera se slavnostně otevřel poslední chybějící úsek německé dálnice A6, která v Rozvadově navazuje na českou D5. Stavba zhruba 20 kilometrů dlouhé trasy mezi Pfreimdem a Ambergem stála 168 milionů eur (necelé 4,2 miliardy korun). První stopy na asfaltu však nezanechali řidiči aut, ale účastníci půlmaratonu, který odstartovala spolková kancléřka Angela Merkelová.
Česká dálniční síť je napojená na německou už téměř dva roky, nový úsek však usnadní cesty směrem dále na západ. Dálnice by při cestách mohla řidičům ušetřit zhruba patnáct až dvacet minut.

Kvůli průtahům trvala stavba třicet let Původně přitom mělo k přestřižení pásky dojít už před dvěma lety, kdy se otevřel obchvat Plzně a německý úsek od českých hranic k dálnici A93. „Mrzí mě, že Němci mají takové zpoždění,“ uvedl koordinátor stavby plzeňského obchvatu Petr Otásek.
Zpoždění však netrápilo pouze Němce - stavba dálnice se protahovala i na české straně. Vůbec poprvé se na trase z Prahy do Německa koplo do země už v roce 1977, po dvanácti letech však mohli řidiči využívat pouze necelých 29 kilometrů autostrády. Další průtahy vznikaly kvůli obchvatu Plzně - řidiči tak museli šest let jezdit centrem města a další tři roky se mu vyhýbali po provizorní trase.
V Bavorsku zase končila dálnice A6 u Ambergu, zhruba padesát kilometrů od českých hranic. V dobách železné opony Němci nepočítali s tím, že by svoji trasu měli přibližovat k hranici tehdejšího východního bloku. S její dostavbou však i po pádu železné opony otáleli - naplno se rozběhla až v roce 2000.
S Německem Česko spojuje ještě dálnice D8 na severu Čech. Pohodlného cestování za hranice si však zatím mohou užívat pouze řidiči z Ústeckého kraje. Ti ostatní se kvůli chybějícímu úseku přes České středohoří musí proplétat vesnicemi a městy na Litoměřicku. Definitivně by měla být dálnice dokončena v roce 2010. Ke stejnému datu by se měly propojit také české a polské dálnice. Ostravská D47 se u Bohumína napojí na budovaný polský úsek do Gliwic, odkud bude možné dál pokračovat třeba do Krakova.
Hůře to zatím vypadá na jižní hranici. Přestože Rakušané by měli také v roce 2010 dostavět dálnici z Mikulova na české hranice, na její pokračování směrem do Brna se bude čtyři roky čekat.
Ani tento termín však nemusí být definitivní. Vláda rozhodla, že v příštích letech dá o sedm miliard korun méně na dopravní stavby, což může opozdit dokončení některých dálnic. Podle ministra financí Miroslava Kalouska by měl být tento výpadek nahrazen penězi z evropských fondů.

***

* Kroky do Evropy

1977 Začala stavba dálnice D5. 1982 Řidiči mohli využít prvních šest kilometrů dálnice z Prahy do Rudné. 1989 Dálnice se dostává k Bavoryni, její stavba se na několik let zastavuje.
1997 D5 překračuje hranice do Německa a končí několik kilometrů za Rozvadovem. Stále však chybí dvacetikilometrový úsek okolo Plzně, město stále dusí doprava.
2006 Obchvat Plzně je hotov, mimo město se však už tři roky jezdí po provizorní trase. V Německu se dálnice prodlužuje k Pfreimdu. Chybí ještě 20kilometrový úsek do Ambergu.
10. 9. 2008 Zprovoznění poslední chybějící části.