12.09.2008 - PETR ŠVEC - Z celé země - str. 07

Z Průhonic do Ruzyně za 20 minut

 

DÁLNIČNÍ OKRUH Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu s firmami, které budou stavět poslední úsek silničního okruhu na jihu Prahy. V nejbližších dnech se tak začne stavět dálnice mezi Jesenicí a D1. Auta tu budou jezdit za rok a půl. Ostatní úseky se potýkají s problémy.

Praha - Kamiony se řítí po brněnské dálnici směrem na Prahu. Holandská poznávací značka dává tušit, že nákladní auto Českem jen projíždí a že se potřebuje dostat na plzeňskou dálnici. Jenže dnes mu v cestě stojí Praha se svými ucpanými ulicemi.
Řidič ví, že i na několik hodin uvázne v kolonách na Jižní spojce.
Za rok a půl to tak již možná nebude. Kamion sjede z brněnské dálnice na obrovské křižovatce u Modletic a směrem na západ vyrazí po novém dálničním okruhu.
Z dálnice D1 na dálnici D5 se dostane za čtvrt hodiny, což je dnes absolutně nepředstavitelné. Díky této silnici zmizí z pražských ulic až polovina nákladních aut a zhruba pětina osobních. Z Průhonic do Ruzyně se dostanete za 20 minut.
V těchto dnech se změní ve staveniště lány polí mezi Modleticemi a Zlatníky, kde se začne stavět poslední úsek jižní části okruhu, který byl dosud jen v plánech projektantů.
Přestože tento úsek bude pro stavbaře nejjednodušší, protože na něm nejsou žádné tunely a mostů jen pár, očekává se, že do života lidí zasáhne víc než dosavadní stavby.
V současné době se totiž staví na místech, která nejsou příliš obydlená a navíc jsou často skrytá v lesích na okraji metropole. Nejvíce se tak dosavadní stavební ruch dotýká jen obyvatel Lochkova a Lahovic.

Dálnice povede mezi obcemi Nyní bude těžká technika burácet v oblacích prachu prakticky jen kousek za okny středočeských vesnic na jihovýchod od metropole. Projektanti tu museli širokou silnici v několika obloucích proplést mezi obcemi Hodkovice, Zlatníky, Jesenice, Jirčany, Osnice, Herink, Dobřejovice a Modletice.

Jesenice dostane obchvat A zatnout zuby nebudou muset jen obyvatelé těchto obcí, ale také řidiči, kteří jezdí do hlavního města ze satelitních městeček v okolí Jílového, Psár a Kamenice. Dálnice totiž překříží všechny příjezdové silnice do Prahy.
O již dnes velmi přetížené silničky druhé a třetí třídy se budou muset motoristé dělit s dělníky - komplikace se v následujícím roce a půl očekávají hlavně na silnici číslo 101, 105 a 603, tedy na takzvané „staré benešovské“.
Kromě obrovské křižovatky u Modletic se zde postaví i křižovatka u Jesenice a také nový obchvat obce, na nějž čekají místní obyvatelé jako na spásu.
Těm totiž jezdí pod okny pětadvacet tisíc aut denně - vede tu hlavní silnice spojující region na jih od metropole s hlavním městem.
Auta jezdí třeba kolem menšího činžovního domu, kde bydlí i Hana Blechová.
„Jsme nešťastní. Hlavně nás dnes trápí těžké náklaďáky, které kolem projíždějí. Třesou se nám okna i dveře, cinkají skleničky,“ stěžuje si Blechová, která v Jesenici žije přes dvacet let. „A to nemluvím o prachu, hluku a o tom, že tu prakticky nepřejdete ulici,“ dodala.
Obci výrazně pomůže právě plánovaný obchvat. „Dohodli jsme se, že zaplatíme polovinu nákladů na výstavbu obchvatu, jehož stavba přijde zhruba na 160 až 170 milionů korun. Zbytek by měl zaplatit Středočeský kraj,“ uvedl ředitel výstavby Vladimír Vocel.
Obchvat má ze stávající silnice známé jako „stará benešovská“ odbočit u areálu Safina a napojit se u Hodkovic na nový úsek pražského okruhu.
Po úzké silnici s rozbitým asfaltem, jež vede přímo středem obce, dnes projede za den jen o deset tisíc aut méně než na hradecké dálnici, a dokonce o třetinu více než na hlavním tahu z Kutné Hory.
„Na dálnici D11 z Hradce Králové jede každý den v obou směrech 35 tisíc automobilů, na silnici z Kutné Hory asi 14 tisíc aut, po silnici druhé třídy přes Jesenici jich jezdí 25 tisíc,“ potvrdil Ladislav Pivec z Ústavu dopravního inženýrství. Velká hustota dopravy je dána tím, že se do regionu na jih od metropole přestěhovaly tisíce Pražanů.

Časem se zde napojí D3 Na jih od Prahy se plánují i další silnice. V budoucnu by se totiž u Zlatníků na Pražský okruh měla napojit dálnice D3 do Českých Budějovic. „Stavba okruhu je navržena tak, aby bylo napojení D3 v této lokalitě možné,“ potvrdila Martina Vápeníková z Ředitelství silnic a dálnic.
Až se silnice mezi Slivencem a brněnskou dálnicí dostaví, bude v provozu již polovina z 83 kilometrů dlouhého Pražského okruhu.
Již na konci příštího roku se začne stavět další úsek od dálnice D1 směrem do Běchovic, otevřen bude kolem roku 2012.
Zbývající úseky se potýkají s problémy a nyní se na ministerstvu dopravy hovoří o tom, že kompletně bude okruh v provozu až v roce 2016. To však odmítá vedení města. Potíže jsou zejména se silnicí mezi Ruzyní a Suchdolem, kde se proti výstavbě zvedla obrovská vlna odporu místních lidí. Také chybějí peníze. Podle ministerstva se tu stavba zdrží o pět let.

***

1. Běchovice - dálnice D1
Délka: 12,6 km
Uvedení do provozu: rok 2012
Cena (odhad): 9,3 mld. Kč
2. dálnice D1 - Jesenice
Délka: 8,8 km
Uvedení do provozu: 2010
Cena: 5,5 mld. Kč
3. Jesenice - Lahovice
Délka: 8,3 km
Uvedení do provozu: 2010
Cena: 7 mld. Kč
4. Lahovice - Slivenec
Délka: 6 km
Uvedení do provozu: 2010
Cena: 9 mld. Kč
5. Ruzyně - Suchdol
Délka: 9,4 km
Uvedení do provozu: 2011-2016
Cena (odhad): 17,2 mld. Kč
6. Suchdol - Březiněves
Délka: 6,7 km
Uvedení do provozu: 2011-2013
Cena (odhad): 11,1 mld. Kč
7. Březiněves - Satalice
Délka: 13,7 km
Uvedení do provozu: 2011-2015
Cena (odhad): 11,4 mld. Kč