12.09.2008 - JAROSLAV HOŘENÍ - Kraj Hradecký - str. 03

Čtenáři silnici přes Český ráj chtějí

 

ANKETA MF DNES Do ankety k chystané stavbě rychlostní silnice mezi Turnovem a Jičínem se zapojili 343 čtenáři. Nejvíc lidí hlasovalo pro severní variantu, tedy silnici vedenou napříč Českým rájem. Naopak nejméně čtenářů se vyslovilo pro pouhou opravu současné vozovky

Turnov - Co nejdřív postavit novou silnici, nejraději takzvanou severní variantu, tedy napříč Českým rájem. Tak lze shrnout výsledek ankety mezi čtenáři MF DNES v Libereckém kraji ke stavbě rychlostní silnice R35 mezi Turnovem a Jičínem. Za tři týdny se v anketě ke stavbě R35 vyjádřili 343 čtenáři, a to nejen z regionu.
Pro severní variantu se vyslovilo 38 procent čtenářů, o 10 procent méně získala superseverní varianta a 20 procent méně jižní. Nejméně -14 procent čtenářů si myslí, že nová silnice není třeba a stačilo by pouze opravit, popřípadě rozšířit stávající silnici z Turnova do Jičína. Řada čtenářů přidala k anketě svůj komentář, objevily se i nové návrhy úprav tras, mezi kterými se má rozhodnout.
„Takový výsledek jsem vcelku očekával,“ komentuje vítězství severní varianty Jan Mocek, vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Český ráj.
Podle něj je veřejnost rozdělena zhruba půl na půl na zastánce a odpůrce výstavby rychlostní silnice mezi Troskami a Kozákovem. „Část veřejnosti nesnáší ekologické aktivisty. V některých případech se k tomu přikláním, ale aktivistů bojujících za Český ráj se to netýká,“ dodává Mocek.
Jednotlivé varianty nové silnice nechal Liberecký kraj rozpracovat do podkladových materiálů. Ty by měly být hotovy koncem měsíce. „V pátek bude kontrolní den a měli bychom vědět, zda firma Valbek termín stihne,“ říká liberecký krajský radní Vladimír Richter.
Anketa podle něj dopadla vcelku vyrovnaně. „Předpokládám, že o trase budou rozhodovat odborníci. Měli by posoudit jak ekonomické dopady, tak dopady na životní prostředí,“ míní Richter.
Na zhruba 260 kilometrech rychlostní silnice R35 z Liberce do Olomouce je úsek Turnov - Jičín poslední neznámou. R35 bude tranzitní silnicí, která se stane jednak paralelou k přetížené dálnici D1 a jednak součástí silnice vedoucí napříč Evropou z Hamburku do Istanbulu.
Úvahy o nové dvouproudové silnici mezi Turnovem a Jičínem se zrodily již v šedesátých letech a znovu byly oprášeny v letech devadesátých. Od roku 2001 ale Liberecký kraj počítá se čtyřproudovou variantou napříč Českým rájem, kterou prosazuje i současné vedení kraje. Rozhodovat ale bude až nové zastupitelstvo, které vzejde z podzimních voleb. Kdy, to zatím není jasné.
„Bude záležet na novém zastupitelstvu, kdy o tom začne jednat. Nejprve ale bude muset rozhodnout o zásadách územního rozvoje Libereckého kraje,“ vysvětluje Richter.
„Z Turnova do Jičína jezdíme často a je nám líto obyvatel obcí, jimiž silnice prochází, nehledě na bezpečnost provozu. Severní cesta Českým rájem je historicky prověřená. Trosky byly vystavěny jako strážní hrad na důležité cestě a je absurdní odmítat její modernizaci proto, že by údajně rušila panorama,“ uvedl v anketě Josef Krebs.
Podle Mocka jsou však podobné názory důsledkem neinformovanosti a utajování záměru dopravního koridoru. „Rychlostní silnice neřeší dopravu mezi Turnovem a Jičínem. Ta se na stávající silnici zmenší jen o málo a R35 přitáhne do regionu další auta, hlavně tranzitní kamionovou dopravu,“ tvrdí Mocek, kterému se nelíbí malá vzdálenost silnice od Chráněné krajinné oblasti Český ráj.
Sám by se přikláněl k úpravě stávající komunikace: „V obcích by měly vzniknout zpomalovací pruhy a ostrůvky pro bezpečné přecházení. Jinde by se naopak mohlo jezdit rychleji, místo padesátky sedmdesátkou.“ K nulové variantě, tedy k pouhé opravě stávající silnice, se přiklonilo nejméně čtenářů. Poměrně velkou oblibu získala superseverní varianta, o které Liberecký kraj dlouho vůbec neuvažoval. Podle čtenářů by mohla pomoci severním hospodářsky slabším oblastem, hlavně Železnobrodsku a Semilsku.
I tato trasa má ale své odpůrce. Například v osobě lomnického starosty Vladimíra Mastníka.
„Jsem proti superseverní variantě. Je příliš nákladná a stavebně náročná. Já už bych se jí nedočkal. Navíc by poškodila krajinu na Lomnicku,“ míní Mastník. Podle něj by byla nejlepší trasa mezi navrhovanou severní a superseverní variantou.

 

12.09.2008 - Jan Stránský - Kraj Hradecký - str. 02

Dálnici u Trosek raději ne

 

* K věci

Nedávno jsem jel po hlavní silnici z Jičína na Liberec. Na kole. Sice jen kousek, než se dalo odbočit na polní cestu, ale i tak to bylo peklo. Co minutu mě i s bicyklem rozkomíhal kamion, několikrát jsem balancoval nad příkopem po ataku motorkářů, osobní vozy se mi takřka otíraly o řidítka. Hned za Kbelnicí jsem si slíbil, že tudy nikdy víc. Celou cestu jsem ale hlavně litoval lidi, kteří mají tuhle přetíženou a dávno zastaralou silnici pod okny. Se silnicí z Turnova na Jičín se musí něco dělat, a to rychle. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou našich čtenářů, kteří v anketě vyhodnotili jako nejlepší možnost stavbu nové dálnice přes Český ráj, okolo Trosek. Z dopravního hlediska je to volba ideální, ve vztahu k Českému ráji ale ta nejhorší. Nejrozumnější, protože kompromisní, je dle mého návrh, který čtenáři odsunuli na druhé místo, totiž nová silnice, která přizve do hry i Semilsko a Železnobrodsko a vyhne se Českému ráji. Snad na ni někdy budou peníze.

 

12.09.2008 - M. JANKŮ,Ktová - Kraj Hradecký - str. 03

Silnice bez mostů vedená mimo vesnice

 

Superseverní – superdrahá a tedy neuskutečnitelná, jižní – zbytečná silnice, nebyla by využívaná. Severní je jediná přirozená varianta, která má smysl, proto tam také vede silnice, navíc dálnice se vyhne vesnicím. PAVEL MILDE, Liberec
Žiji pod stávající silnicí ve Ktové, je to život v příkopě. Severní varianta Český ráj vůbec nepoškodí a naváže na dálnici od Liberce. Naopak se zlepší dostupnost vesnic pod Kozákovem.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)