13.10.2008 - RADEK DUCHOŇ - Kraj Karlovarský - str. 01

Na dálnici přes Krušné hory nejsou peníze

 

Krušné hory - Povede z Ostrova přes hraniční Potůčky až do sousedního Saska silnice první třídy, čtyřproudá rychlostní komunikace nebo dokonce dálnice? Budou se po ní prohánět těžké kamiony? Měl by někdo na novou komunikaci, o které mluví dopravní úřady v Německu a která by propojila německou dálniční síť s Karlovými Vary, peníze?
Odpovědi na tyto otázky jsou jednoduché. Podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Jana Zborníka, který má dopravu na starosti, takováto vysokokapacitní silnice regionem nepovede. Možná až ve velmi daleké budoucnosti. Zaplatit by ji ale musel stát a Karlovy Vary by k průtahu musely mít ještě obchvat.
Lidé z Krušných hor se ale také obávají, že až kraj nynější silnici druhé třídy patřící kraji kompletně opraví, nebude těžkým kamionům nic bránit, aby po ní z vnitrozemí dále do Saska a naopak jezdily. I to je ale podle Zborníka velice nepravděpodobné. Zabránit by tomu měly například směrnice platné v Unii zabývající se ochranou přírody a zdravím lidí.
„Žádnou dálnici ani rychlostní komunikaci v tomto prostoru nepřipravujeme a připravovat nebudeme. Kraj na ni peníze nemá a nikdy mít nebude,“ řekl Zborník. „Kraj má také usnesení zastupitelstva, které už před sedmi lety řeklo, že ji nechce. Nevidíme její reálnou potřebu. Vadí nám také, že by zasáhla do vrcholových partií Krušných hor,“ pokračoval náměstek.
Oddychnout si tak mohou lidé na obou stranách hranice. Petici proti silnici podepsalo v Německu deset tisíc lidí. Podpisy na petičních arších rychle přibývají i u nás. Proti jsou samozřejmě i ochránci přírody.
Pokračování na str. D2

Pokračování ze str. D1
„Pokud by šlo o rychlostní silnici, tak by to byl velký střet s ochranou přírody,“ říká šéf karlovarské pobočky Agentury ochrany přírody a krajiny Vladimír Melichar.

Žádné kamiony tu nechceme Proti případné tranzitní dopravě vystupují i starostové obcí. „Stanovisko svazku obcí Bystřice je jasné. Žádné kamiony a žádná tranzitní přeprava,“ řekla starostka Perninku Jitka Tůmová.
Proti jsou i občanská sdružení. Kraj již do silnice mezi Ostrovem a Potůčky investoval desítky milionů korun a i nadále bude. „Někde je užší, než má být, někde chybí opěrné zdi. Po opravě bude splňovat potřeby kraje a plně postačí i cestovnímu ruchu ze směru ze Saska. Když ale tyto závady neodstraníme, tak dáváme saské straně hlavně z hlediska bezpečnosti argument, že kvalitní přeshraniční spojení po této silnici, které obě vlády již dávno schválily, je potřeba,“ upřesnil.
A zakazovala by tedy na tuto opravenou silnici druhé třídy vjezd kamionům zákazová značka? Silnice druhé třídy je určena pro všechna auta bez omezení. A omezení by v tomto případě bylo v rozporu s evropskou legislativou.
„Řešení, aby nám tudy nejezdila tranzitní doprava, se ale jistě najde. Musí to mít konkrétní důvod. Nejjednodušší jsou ty stavebně technické. Ale legislativa uznává i důvody týkající se ochrany přírody a krajiny a ochrany zdraví obyvatel. Musí se pak konkrétně doložit, v čem by silnice škodila. Navíc by případná rychlostní silnice svedla tranzitní dopravu na průtah Karlovými Vary. Ten by si s dopravou neporadil, byl by nutný obchvat,“ dodal Zborník.
Další náklady na opravu silnice mezi Ostrovem a Potůčky, včetně obchvatu Hroznětína, se pohybují okolo 400 milionů korun. Kraj bude chtít i nadále dosáhnout na peníze z Unie. Případná rychlostní silnice by přišla na deset miliard korun a u Pstruží by bylo nutné postavit osmikilometrový tunel.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj