16.07.2008 - (sol) - Téma dnes - str. 03

My chceme dálnici naopak blíž, volají Velkopavlovičtí

 

Velké Pavlovice - Firmy se rychleji dostanou do průmyslové zóny. Město snadno objeví noví turisté. A cestovní ruch bude jen vzkvétat, slibují si ve Velkých Pavlovicích. Na rozdíl od ostatních, Velkopavlovičtí po větší dopravě ve městě touží - už několik let usilují o dálniční sjezd. Zatímco v sousedních Rakvicích kvůli hluku z dálnice D2 přemýšlejí o protestních peticích, pro Velké Pavlovice je „dé dvojka“ přátelská. Radnice chce město Pavlovice napojit na frekventovaný tah co nejrychleji.
Od dálničního sjezdu a nájezdu si město slibuje také to, že místní dopravní situaci zlepší. Zatím většina automobilistů najíždí na dálnici u Hustopečí a na „staré“ cestě je doprava víc než hustá.
Jak již dříve uvedl starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka, město netouží po žádné novince ani nadstandardním řešení. „Sjezd u Velkých Pavlovic byl plánovaný už při stavbě dálnice. Pak se ale z nějakého důvodu vynechal,“ potvrdil před časem.
Že to Velkopavlovičtí s dálničním napojením myslí skutečně vážně, potvrzuje i to, že starosta už jednal s ministerstvem dopravy i s Jihomoravským krajem. V ruce už má i studii dálničního napojení.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava