16.10.2008 - (jh, ČTK) - Kraj Liberecký - str. 01

Dálnici pomohou soukromé peníze

 

Turnov - Stavbu rychlostní silnice R35, která se stane součástí tranzitního tahu z Hamburku do Istanbulu, nemusí platit jenom stát. Některé úseky vozovky, jež by mohla procházet i Českým rájem, mohou být vybudovány ze soukromých peněz.
R35 se stane nejdelší čtyřpruhovou silnicí v zemi. Vytvoří zároveň potřebné druhé spojení mezi Čechami a Moravou, protože dálnice D1 je dopravně trvale přetížená. Náklady na výstavbu se odhadují na přibližně 60 miliard korun a Státní fond dopravní infrastruktury se dlouhodobě potýká s nedostatkem peněz. Soukromý investor by tak mohl situaci vyřešit. „Myslím, že by to výstavbu silnice urychlilo,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. O většině chybějících úseků celé R35 je již rozhodnuto, některé jsou dokonce ve výstavbě. Nejasná je zatím situace s propojením Turnova a Jičína. Osm lídrů stran kandidujících do krajských voleb se proto v úterý večer sešlo v galerii turnovského muzea na diskusním fóru s příznivci i odpůrci silnice, která může protnout Český ráj.
Debata přinesla některé nové argumenty. Superseverní varianta vedoucí kolem Železného Brodu a Semil má být podle Radima Ziky dvakrát dražší než trasa přes Český ráj. Přesto se k ní přiklonila většina volebních lídrů.
Pokračování na straně C2

S dálnicí mohou pomoci také soukromé peníze
Pokračování ze strany C1
„Rozpočet státu sotva pozná, že superseverní varianta je dvakrát dražší. Jsou tu i další možnosti mezi navrženou superseverní a severní trasou. Pokud se ale postaví jižní varianta, stát nám již na další dálnici nedá,“ tvrdí Michael Vraný. S ohledem na nedostatek peněz na stavby silnic však finanční argument může být velmi důležitý.
Vedení rychlostní silnice R35 po jižním okraji Českého ráje, tedy z Jičína na Sobotku a Mnichovo Hradiště nabízí v budoucnu možné pokračování na Českolipsko. S tím ale nesouhlasí Miloš Tita. „Jižní varianta by v důsledku možného pokračování směrem na Českolipsko mohla znamenat devastaci lesů v oblasti Ralska,“ upozornil Tita.
Mezi přítomnými lídry stran zřejmě seděl budoucí hejtman. Pro lidi bydlící u stávající přetížené a leckdy nebezpečné silnice I/35 Turnov - Jičín může být nadějí příslib, že zájem o řešení chybějícího úseku R35 v Libereckém kraji neopadne s ustanovením nového zastupitelstva.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj