16.12.2008 - PETR BROULÍK - Kraj Pardubický - str. 01

Dálnice je o tři kilometry delší

 

Auta už jezdí po novém úseku dálnice od Prahy, vyhýbají se Libišanům a sjíždějí u Praskačky

Libišany - Řidiči osobních aut mohou od včerejšího rána využívat nově dokončený kus dálnice z Prahy do Hradce Králové.
Ten přiblížil dálnici D11 o zhruba dva a půl kilometru blíž Hradci Králové a řidiči nyní sjíždějí z dálnice ne u Libišan, ale u Praskačky.
Pro lidi z Libišan znamenal včerejšek jeden z nejvýznamnějších dnů tohoto desetiletí. Díky prodloužení dálnice D 11 a novému provizornímu sjezdu severně od obce si konečně odpočinou od neustálého proudu aut, který jim až dosud znepříjemňoval život. „Vlastně jsme si u nás prožili neustálý dálniční provoz. Jsme rádi, že to už máme za sebou. Hlavně, že se tady v té době nikomu nic nestalo,“ uvedla starostka Libišan Monika Nováková.
Ostatní obyvatelé Pardubického kraje se mohou těšit zejména na dokončení prvního úseku rychlostní silnice R 35 ze Sedlic do Opatovic v listopadu 2009 a propojení Hradce a Pardubic čtyřproudou silnicí v roce 2010. Příští rok tak bude možné najet na dálniční spojení na Prahu už v Opatovicích a další rok se dočkají Pardubice.
Nový nájezd náhle změnil trasy části řidičů. „Je to dnes první den, nemůžeme dělat velké závěry. Jasné však je, že Libišany jsou mimo hru, provoz se tam dramaticky snižuje. Bude to pro ně podstatná výhoda,“ uvedl včera dopravní komisař Stanislav Blažek z Dopravního inspektorátu Policie ČR v Hradci Králové.
Podle něj se jen malý počet řidičů vydá na dálnici od Lázní Bohdaneč přes Libišany a za nimi vlevo na Praskačku, kde je to již na ni vyvede. Většina z nich pojede na Prahu přes Rohovládovou Bělou ke sjezdu u Prav, případně přes Chýšť ke sjezdu u Nového Města.
Nový úsek komunikace je dlouhý téměř tři kilometry, neboť do něj silničáři počítají i sjezd u Praskačky. „Nejedná se zatím o celou čtyřproudovou dálnici, jak ji běžně chápeme, ale poloviční profil dálnice, na kterém je obousměrný provoz ve dvou pruzích a je na něm snížená rychlost,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Roman Kluzák.
Prodloužený úsek dálnice zatím ocení pouze řidiči osobních automobilů, řidiči kamionů budou muset sjíždět z dálnice u Chlumce nad Cidlinou jako doposud. Nový sjezd na Praskačku je totiž provizorní, je vybudován z násypu, a proto není podle Romana Kluzáka vhodný pro těžká nákladní auta. „Je to tam úzké a bylo by to pro kamiony nebezpečné, proto budou nadále sjíždět z dálnice v Chlumci,“ řekl Roman Kluzák a dodal, že v tu dobu už bude v provozu celá sedlická křižovatka.
Na úsek dálnice D 11 od Chlumce nad Cidlinou budou kamiony moci zřejmě až v listopadu příštího roku, kdy bude zprovozněn úsek R35 Sedlice-Opatovice a zároveň celý plný profil nového, včera zčásti zprovozněného úseku dálnice. „Pak budou moci kamiony jezdit po dálnici až do Sedlic,“ řekl zástupce mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Roman Kluzák. Na novémúseku dálnice bude platit nejvyšší rychlost osmdesát kilometrů v hodině, protože jde jen o provoz v jednom pásu. Na sjezdu u Praskačky a na provizorní silnici, která tam vznikla úpravou silnice třetí třídy, budou moci jezdit automobily nejvyšší rychlostí šedesát kilometrů za hodinu. „Aby tato upravená sinice zvládla hustý provoz,“ řekl Kluzák.
Tříkilometrový úsek přes Plačice až ke křižovatce Bláhovka v Kuklenách se začne stavět zřejmě už na jaře příštího roku. „Je to naše přání, ovšem záleží to také na tom, jak rychle bude probíhat výkup pozemků. Poté bychom chtěli stavět tak, abychom i u tohoto úseku dodrželi už dříve avizovaný termín dokončení dálnice do Kuklen v Hradci Králové v roce 2010,“ řekl Roman Kluzák. Už dnes je tato trasa ve výstavbě až k železniční trati, tam totiž už stát pozemky vlastní. Ale za tratí jsou pozemky farmářky a tam zatím stát pozemky fyzicky nevlastní a probíhá vypořádávání a domlouvání ministerstva dopravy s Ludmilou Havránkovou.
Podobné zvýšení dopravního provozu jako v Libišanech budou teď muset možná vytrpět i Plačice, ale tam mají jistotu, že zhruba za rok a půl budou mít zase pokoj. Zatím nemáme poznatky, že by si obyvatelé Plačic na chystaný nový sjezd nějak stěžovali nebo se ho obávali,“ řekl Kluzák.
Více viz V Libišanech... na str. C2

 

16.12.2008 - JAROSLAV HUBENÝ - Kraj Pardubický - str. 02

Z Libišan zmizely kolony aut

 

Díky novému úseku dálnice D11 zmizely z Libišan u Opatovic kolony tisíců aut

Libišany - Po novém chodníku se prochází osmdesátiletá penzistka. Jsou dvě hodiny odpoledne a Libišany, vesnice mezi Hradcem a Pardubicemi, mohly ve své kronice uzavřít jednu bolestnou kapitolu. Vesnice ležela dva roky mezi Hradcem a nájezdem na pražskou dálnici. Včera se kolony aut díky prodloužení dálnice přesunuly jinam.
„Ještě dopoledne to tady do deseti hodin jezdilo a pak jsme pochopili, že to máme za sebou. Mám radost, že jsem se toho dočkala. Vždyť to byla hrůza, jak to tady lítalo. A každou chvíli tady houkaly sanity,“ raduje se z dnešního poměrného klidu důchodkyně.
Odklon dálniční dopravy v roce 2006 si lidé z Libišan pořádně užili a na kolony aut budou určitě dlouho vzpomínat. „Mám maminku přes silnici a mohu vám říci, že to byla hrůza. Předtím jsem se u ní mohla otočit třeba jen na chvilku, ale potom už jsem nemohla počítat s tím, že se hned vrátím zpátky. Nelákala mne ani procházka podle silnice. Hrozné to bylo nejen ve všedních dnech, ale i o víkendu,“ řekla Marie Košťálová z Libišan.
Proudy aut se staly zkouškou trpělivosti i pro děti, které trávily každodenně dlouhý čas u semaforu, jak je to rodiče naučili. „Přes přechod jsme ani nemohli chodit. Auta někdy jezdila, i když svítila na semaforu červená barva. Načekali jsme se tady dost dlouho, někdy třeba i čtvrt hodiny,“ poznamenala 13letá školačka Edita Pumrová.
Jiří Novák z Libišan zase bude vzpomínat na dlouhé minuty, kdy měl problém se svým vozidlem vůbec vyjet a zařadit se do šňůry aut, která zde po ránu popojížděla krokem. Na druhou stranu si obec díky tomuto období také pomohla. Ředitelství silnic a dálnic dalo totiž na stavební úpravy v Libišanech desítky milionů korun, aby hygienici na čas přimhouřili oči a vpustili auta z dálnice do obce. Za 30 milionů korun zde vybudovalo přechod s nasvícením či zpomalovací ostrůvky, vznikly nové chodníky nebo opěrná zeď. Mnoho domácností podél silnice využilo možnost vyměnit si okna za protihluková. „I když bydlíme asi sto metrů od silnice, nedalo se spát. Nejhorší to bylo, když zapršelo a silnice byla mokrá. Lidi blízko ní měli protihluková okna zadarmo, my jsme si na ně dali ze svého, jinak bychom se pořádně nevyspali,“ řekla Marie Košťálová.