17.12.2008 - MILAN LIBIGER - Střední Morava - str. 04

Cesta na Slovensko bude bez tunelů. Jsou moc drahé

 

Zlínský a Olomoucký kraj - Tunely na plánované silnici R49 z Fryštáku do Hulína nebudou. Alespoň ne v okolí Vizovic, kde přitom být měly. Ředitelství silnic a dálnic ČR je totiž coby investor považuje za příliš drahé. Informovalo o tom před pár dny vizovickou radnici. Město chtělo, aby čtyřpruhová silnice vedla alespoň pod částí Janovy hory a přes Lázeňskou ulici v tunelu dlouhém skoro kilometr. Část zastupitelů a obyvatel chtěla, aby byl ještě delší. Nakonec se ale tunel nebude stavět vůbec. Nejsou peníze.
„Tunely by výstavbu výrazně prodražily. Proto jsou až na druhém místě. Za peníze potřebné na devět set metrů tunelu postavíme pět kilometrů dálnice,“ uvedl šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.
O tunelech se přitom v okolí Vizovic uvažovalo v mnoha dokumentech už řadu let. Také proto zdejší zastupitelé s plánovanou trasou souhlasili. Teď nastal obrat.
„Všechno jim velí stavět co nejrychleji a co nejlevněji. Proto považují tunely na rozdíl od nás za zbytečné,“ uvedl místostarosta Vizovic Jaroslav Burkart.
Podle Chudárka povede nová cesta po úpatí Janovy hory ve velmi hlubokém zářezu, takže tunel nebude ani potřeba. Toto tvrzení by mohlo změnit ještě ministerstvo životního prostředí v rámci několika řízení EIA, v nichž se řeší dopady jednotlivých úseků silnice na krajinu. „Řízení zatím neskončila,“ řekla mluvčí ministerstva Jarmila Krebsová. Ministerstvo ale chce, aby byly vypracovány dvě varianty trasy rychlostní komunikace, z nichž se vybere ta šetrnější k životnímu prostředí. Na obou se podle Chudárka pracuje.
„Přesné trasy budou známé na konci ledna nebo začátkem února příštího roku. Jasné je, že obě povedou ve vymezeném koridoru,“ uvedl Chudárek. Koridor pro novou cestu vede z Fryštáku do Lípy, přes Zádveřice kolem Vizovic na Pozděchov a dál ke slovenské hranici. Obě varianty se budou podle ředitelství silnic lišit jen v okolí některých měst a obcí.
Odmítnutí tunelů očekávali lidé z Občanského sdružení Vizovické vrchy, kteří veškeré plány na výstavbu cesty dlouhodobě kritizují. Podle nich půjde situace zvrátit jen velmi obtížně. „Moc možností není. Věříme ale v to, že na silnici R49 nakonec nebude dostatek peněz,“ uvedl vizovický zastupitel Pavel Pečeňa, který je také členem sdružení.
Svým prohlášením naráží na zmatek, který nyní panuje kolem financování celé trasy silnice R49 z Hulína přes Fryšták ke slovenské hranici. Jisté je to, že se její první úsek začal před nedávnem stavět. Kdy bude hotový a z jakých peněz se zaplatí, je ale věcí odhadů.
Na akci za téměř sedm miliard korun je zatím zajištěna jen asi pětina částky. Ředitelství silnic a dálnic ČR spoléhá, že miliardy sežene ministerstvo dopravy. A to zase věří, že peníze získá ze státní kasy.
„Komunikaci R49 chceme postavit co nejdříve. Rádi bychom byli, aby byla dokončena v roce 2011. Počítáme ale také s jistou časovou rezervou,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
Rok 2011 prezentuje i ředitelství silnic a dálnic jako oficiální termín dokončení. V harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury je ale uveden rok 2004.
Z tohoto materiálu ministerstva dopravy také vyplývá, že na silnici R49 je zatím vyčleněna jen zhruba miliarda korun. Celkové náklady se přitom mohou vyšplhat k hranici sedmi miliard.