17.09.2008 - MARTIN VOKÁČ - Události a politika - str. 02

Viník byl bez dokladů a pod prášky

 

Šofér kamionu, který na D1 zabil sebe i dalšího člověka, neměl řidičák a užíval opiáty na bolest

Pelhřimov - Místo nohy měl protézu, užíval opiáty a kvůli alkoholu přišel o řidičský průkaz. Přesto devětačtyřicetiletý řidič z Táborska v červenci usedl za volant kamionu.
Na 77. kilometru dálnice D1 způsobil hromadnou nehodu, při níž zemřel on a další řidič, dva lidé byli těžce zraněni.
Překvapivé výsledky téměř dvouměsíčního vyšetřování včera zveřejnili pelhřimovští policisté. Podle mluvčí Hany Kotkové šofér dostal před nehodou infarkt. „Pitva prokázala, že byl ve velmi špatném zdravotním stavu. Je otázka, jestli vůbec mohl pracovat jako profesionální řidič,“ podivila se.
V den, kdy se nehoda stala, nastoupil řidič do pražské firmy. S kamionem absolvoval svou první jízdu u nového zaměstnavatele. Práci řidiče dostal navzdory zdravotnímu stavu a hlavně přesto, že neměl řidičský průkaz. O rok dříve totiž zavinil pod vlivem alkoholu nehodu. Řízení měl zakázáno až do roku 2010. „Zřejmě po něm asi řidičský průkaz nechtěli,“ vysvětluje mluvčí Kotková. Zároveň potvrdila, že nebýt zákazu řízení, mohl šofér usednout za volant. „Svolení k výkonu povolání mu musí dát zdravotní komise. A řidič toto svolení měl,“ řekla Kotková. Komise tudíž svolení vydala muži, který měl pod kolenem amputovanou pravou nohu a který užíval tramadol. Tento lék proti bolesti patří do skupiny opiátů ovlivňujících centrální nervový systém. Snižuje koordinaci a rychlost rozhodování.
Havárie na 77. kilometru D1 na hořickém konci vojslavického mostu, po němž vede dálnice nad vodní nádrží Švihov, se stala 22. července večer. Zahynuli při ní dva řidiči kamionů a dva řidiči z osobních aut byli zraněni. Dálnice byla na devět hodin zcela uzavřená.
Devětačtyřicetiletý řidič jel s kamionem z Prahy do Brna. V místě nehody vjel do protisměru, kde se jeho vůz postupně střetl se čtyřmi osobními auty a dvěma kamiony. Za mostem zůstal viset nad náspem, pod nímž vede silnice. Smrtelnému zranění na místě podlehl, stejně jako druhý řidič kamionu, jedenapadesátiletý Litevec.

 

18.09.2008 - (js, kv) - Z domova - str. 06

Jak mohl řídit kamion bez nohy, diví se lékaři

 

Praha - Lékaři ani tělesně postižení lidé nechápou, jak mohl řidič s protézou místo pravé nohy, který v červenci způsobil tragickou havárii na dálnici D1, získat oprávnění k řízení kamionu.
Devětačtyřicetiletý invalida měl podle policie potvrzení lékaře, že může mnohatunový stroj řídit jako profesionál. Při nehodě zemřel kromě něj také další řidič. Další dva lidé byli těžce zraněni. Pitva ukázala, že šofér bez nohy byl pod vlivem opiátů, které užíval na bolest. Před nehodou dostal infarkt. Navíc řídil bez dokladů – už dříve přišel o řidičák kvůli alkoholu za volantem.
„Já bych něco takového nikdy nepovolil,“ řekl MF DNES Eduard Siuda z ortopedické a traumatologické ambulance v Karviné. Právě vyjádření odborného lékaře, v tomto případě ortopeda, je nutné, aby člověk s tak vážným postižením mohl získat řidičské oprávnění.
„Takový handicap na levé noze, tedy při ovládání spojky, by nemusel vadit. Člověk totiž může nohu ohýbat. U pravé nohy ale postižený nemá pohyblivý kotník, a tudíž nemůže jemně sešlapovat plyn a brzdu,“ vysvětlil Siuda.
Podobně se vyjádřil i Ladislav Csik z automotoklubu handicapovaných řidičů. „Ještě jsem neslyšel, aby člověk s amputovanou nohou řídil kamion,“ řekl. Podle něho dostávají podobně postižení lidé řidičák jen na osobní auta.
Doktor, který řidiči povolil řídit, zřejmě chyboval i přesto, že vyhláška upravující vydávání průkazů dává lékařům velký prostor pro subjektivní rozhodnutí.
„Úplná ztráta jedné končetiny bude vyžadovat jednodušší úpravu vozidla,“ konstatuje komentář k nařízení ministerstva zdravotnictví. Kamion však žádnou speciální úpravu neměl. Zda se budou policisté zabývat i vinou lékaře, se uvidí za měsíc, kdy spis uzavřou.