19.12.2008 - TOMÁŠ KASSAL - Severní Čechy - str. 02

Stavba silnice narazila na hřiště

 

Postoloprty - Stavba rychlostní silnice R7 z Loun do Chomutova narazila na neobvyklou překážku - malý fotbalový klub z Podbořan. Fotbalisté nechtějí stavbu blokovat. Nová silnice ale má vést přes jejich hřiště. Sportovci jsou ochotni ustoupit, ale chtějí peníze na přesunutí areálu.
Obě strany se dostaly do patové situace, s níž nepohnulo ani čtvrteční jednání postoloprtských zastupitelů. Ti měli schválit nový územní plán, který už počítá se čtyřproudovou silnicí. „Podmínkou pro jednání o osudu fotbalového hřiště je schválení změny územního plánu města, který stanovuje rozšíření silnice I/7 severním směrem,“ popsala postoj investora mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Postoloprty ale územní plán neschválily. „Nemůžeme to udělat, dokud nemáme jistotu, že stát zaplatí přesunutí sportoviště, které jsme tady desítky let budovali. Tohle je naše poslední eso v rukávu, naše pojistka,“ říká zase místostarosta Postoloprt Vojtěch Bernard.

Fotbalisté zbohatnout nechtějí Hlavním argumentem města i fotbalistů, kteří odhadují, že přesun areálu o dvacet metrů bude stát asi 50 milionů, jsou úspory. Zatímco tzv. Severní varianta obchvatu Postoloprt naráží jen na stadion, jižní trasa by musela překonat terénní překážky a vyšel by na půl miliardy.
„My na tom nechceme zbohatnout, nechceme žádné vířivky do šaten. Počítáme se stejným zázemím jako teď, protože se nechceme nijak rozrůstat. Chceme jako klub dál hrát krajské soutěže a starat se o mládež,“ zdůraznil předseda FK Postoloprty Miroslav Krpec.
Postoloprtští a ŘSD se nejspíš k jednání vrátí po Novém roce, protože stavba se musí rychle připravovat. Silnice se bude rozšiřovat za tři roky. Fotbalový klub by měl mít do konce roku projekt, který přesně určí cenu a údaje o přestěhovaném stadionu. ŘSD by pak mělo splnit slib a uzavřít s fotbalisty alespoň smlouvu o smlouvě budoucí, která zaručí státní peníze na stěhování hřiště.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy