19.08.2008 - JAN VACA - Titulní strana - str. 01

Konečně! Navigace upozorní na nehody

 

Úřady oznámily, že se i Česko dočká satelitního varování řidičů

Praha - Navigační systém, který varuje řidiče před zácpami a hlavně před nehodami, bude fungovat i v Česku.
Ministerstvo dopravy včera oznámilo, že ochranu řidičů, jaká už delší dobu funguje ve většině zemí západní Evropy, spustí i u nás. Celá země by měla být pokryta příští rok. Už nyní částečně funguje v Praze, poté budou přibývat dálnice a silnice první třídy.
Na místo, kde se právě stala nehoda, řidiče upozorní satelitní navigace. A navrhne i bezpečnou objížďku.
Umožňuje to navigační přístroj s funkcí RDS-TMC, který umí přijímat aktuální data o nehodách či kolonách. Dá se koupit přibližně za deset tisíc korun. V Česku ho má odhadem až 200 tisíc lidí. Jenže dosud neměli na svém přístroji co přijímat.
„Díky údajům se bude moci řidič nehodě včas vyhnout. Ušetří to čas i peníze,“ řekl Jaroslav Zvára. „Je už jen na řidičích, zda se těmito informacemi budou řídit,“ dodal.

Pozor! Tady se můžete zabít Úřady zároveň s přípravami na spuštění navigace využily satelitních systémů GPS i k vytvoření přesné mapy nebezpečných silničních úseků. Policisté více než dva roky pomocí družicové navigace zanášeli údaje o nehodách do mimořádně přesné počítačové mapy. Do systému pak navíc ke každé havárii zaznamenali podrobnosti, proč k ní došlo, případně zda při ní byl někdo zraněn či zemřel.
„Samotného mě překvapilo, jak výsledná mapa, do které jsou tečkami vyznačené jednotlivé nehody, vypadá. Netušil jsem, kolik havárií se na některých úsecích stává,“ řekl Jaroslav Zvára z ministerstva dopravy.
Ministerstvo včera zveřejnilo jen část nových map. V Praze je rizikovým místem třeba část Podolského nábřeží. Ve středních Čechách je to výjezd z dálnice nedaleko Vlašimi.
Mapy zatím nejsou veřejné, ale úřady plánují, že od příštího roku si je bude moci každý prohlédnout na internetu. Do té doby je budou mít k dispozici správci silnic. „Díky detailním údajům jim můžeme přesně ukázat, kde mají změnit dopravní značky nebo vyřezat křoví,“ uvedl šéf severočeské dopravní policie Jiří Ušák.

 

19.08.2008 - JAN VACA - Téma dnes - str. 03

Varování o nehodě do 2 minut

 

SATELIT ODVEDE ŘIDIČE OD NEHODY V Česku se spouští systém, který má pomocí satelitní navigace informovat řidiče o nehodách na trase jejich cesty. Navigace využívá v Česku 200 tisíc řidičů, kvůli klesající ceně přístrojů rychle přibývají další.

Praha - Na frekventované silnici u Karlových Varů se stane nehoda. Dnes se o ní řidiči mají šanci dozvědět, jen pokud mají v autě puštěné rádio a moderátor zrovna mluví o dopravní situaci.
V Česku by měl během příštího roku fungovat systém, který varuje řidiče rychleji a navíc mu nabídne náhradní trasu, aby se mohl nehodě vyhnout. MF DNES přináší odpovědi na otázky, které se v této souvislosti nabízejí.
1. Co si musím koupit, abych měl informace o nehodách? Podmínkou je, že si pořídíte satelitní navigaci, která má i funkci RDS-TMC. Ta umožňuje příjem dopravních dat. U dražších aut je už taková navigace běžně v základním vybavení. Odhaduje se, že s přístrojem vybaveným touto funkcí jezdí v Česku asi 150 až 200 tisíc vozů.
2. Jaké údaje pomocí navigace dostanu?
Provozovatelé systému slibují, že to postupně budou informace o většině nehod na českém území. Zároveň chtějí posílat i údaje o sněhových kalamitách či dopravních zácpách, které by vás mohly na cestě potkat. Rovněž by vaše navigace měla být schopná nabídnout náhradní trasu.
3. Jak celý systém funguje a odkud se varování bere? Systém bude závislý na informacích, které do něj dodají policisté, záchranáři nebo hasiči. Data se budou shromaždovat v Národním centru dopravních informací, které funguje v Ostravě. Dispečeři pak informaci překontrolují a pošlou ji dál. Do navigací se pak údaje dostanou z vysílačů, které jsou rozmístěné po celém Česku.
4. Nebudou v systému zastaralé informace?
Dispečeři slibují, že budou údaje co nejvíc aktualizovat. Když se tedy podaří některou ze zablokovaných silnic zprovoznit, pošle systém do „éteru“ novou informaci.
5. Jak „čerstvé“ získané informace budou?
Provozovatelé systému říkají, že jsou schopni předat informace o závažné nehodě klidně do dvou až tří minut poté, co se o ní dozvědí od policie. Zároveň však dodávají, že se některé údaje budou ještě pokoušet ověřit i z dalšího zdroje, takže se doba „vypuštění“ může o něco prodloužit.
6. Bude navigace fungovat v zahraničí?
V současnosti systém funguje už ve většině evropských států. Pokud tedy míříte třeba ze Švédska do Španělska, měly by vám chodit na vaši navigaci aktuální informace i v jednotlivých zemích, kterými budete projíždět. Do systému se má v nejbližší době zapojit i Maďarsko, Slovensko, Portugalsko a Slovinsko. Na chorvatských silnicích však systém zatím nefunguje.
7. Jak moc se na data můžu spolehnout?
Zatím to nelze přesně říct. Ukáží to až další měsíce, kdy začne systém běžet naplno.
8. Bude se něco za tyto informace platit?
Ne. Informace ze systému budou řidiči odebírat zcela zdarma.
9. Funguje už systém i mimo hlavní město?
Zatím ne. Na informace o výlukách, nehodách a kolonách se zatím mohou spolehnout jen řidiči, kteří projíždějí Prahou. Postupně však systém „najíždí“ ve všech regionech. Snahou dispečinku je, aby signál v první řadě dostali řidiči jedoucí po hlavních tazích - tedy především na dálnicích.
10. Mohu i já nějak ovlivnit data v systému?
Částečně. Bude záležet na tom, zda se do systému dostanou i informace, které dnes vysílají rádia. Ta často získávají údaje o nehodách i od svých posluchačů, kteří volají přímo ze silnice.