19.09.2008 - MICHAL VERNER - Východní Morava - str. 04

Slušovická dálnice se zúží

 

ZPRÁVY Z MĚST Zlín, Otrokovice, Luhačovice, Napajedla a jejich okolí

Slušovice - O dva jízdní pruhy přijde takzvaná slušovická dálnice. Jeden ze znaků rozvoje Agrokombinátu Slušovice, ekonomického fenoménu minulého režimu, je prý málo dopravně vytížen. Úpravy začnou už v pondělí 22. září.
Čtyřproudé silnici III/4916 tak možná místní přestanou říkat slušovická dálnice. Má být totiž na zhruba kilometrovém úseku zúžena na dva pruhy. Shodlo se na tom Ředitelství silnic Zlínského kraje a město Slušovice. „Projekt se týká trasy od kruhového objezdu až ke křižovatce na Trnavu. To je více než kilometr. Bude to rozděleno na dvě etapy,“ upřesnil starosta Slušovic František Pavelka.
V první etapě úprav, která bude zahájena už v pondělí, dojde k přeměně části komunikace na parkoviště a trávníky. Půjde o asi tři sta metrů dlouhý úsek silnice mezi okružní křižovatkou a odbočkou k dostihové dráze ve Slušovicích.
„V blízkosti této trasy je sídliště, takže vznik šedesáti parkovacích míst bude určitě dobrým a předpokládám, že i vítaným počinem,“ věří starosta.
Zbytek prostoru uvolněného zrušením dvou jízdních pruhů zaplní zeleň. S názorem, že šířka silnice je vzhledem k hustotě provozu nadměrná, radnice souhlasí. „Váhali jsme, zda akci podpořit, protože jakákoli změna vždy vyvolá negativní reakce. Ale ukazuje se, že to bude dobrý krok,“ říká Pavelka. Kladný ohlas by měla mít také změna křižovatky u dostihového areálu.
„Součástí stavby bude rovněž směrová úprava odbočení k dostihové dráze. Dosavadní šikmé napojení této komunikace bude nahrazeno kolmým. To je z hlediska bezpečnosti silničního provozu vhodnější,“ uvedl Radek Berecka z Ředitelství silnic Zlínského kraje.
„V současnosti je vyjíždění od dostihového areálu dost nebezpečné,“ potvrdil starosta Slušovic.
První etapa zužování známé cesty by měla skončit do 15. listopadu. Provoz se při úpravách nezastaví. Řidiči mají očekávat pouze částečné uzavírky jednotlivých pruhů bez objízdných tras.
Projekt je společnou zakázkou Ředitelství silnic Zínského kraje a města Slušovice, náklady silničářů jsou přibližně čtyři miliony, radnice zaplatí další dva a čtvrt milionu.
Čtyřproudová komunikace napříč Slušovicemi byla vybudována ve druhé polovině osmdesátých let minulého století kvůli návštěvě sovětského prezidenta Michaila Gorbačova. Ten nakonec do Slušovic nepřijel.

***

„V blízkosti trasy je sídliště, takže vznik šedesáti parkovacích míst bude určitě dobrým a vítaným počinem.“ František Pavelka, starosta Slušovic

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava