20.11.2008 - PETR ŠVEC - Střední Čechy - str. 01

Provoz na dálnici D1 bude do dubna 2010 omezen

 

Praha - Řidiči, kteří často jezdí po brněnské dálnici do Prahy či opačným směrem, by si mohli vybrat, zda chtějí slyšet nejprve dobrou, či špatnou zprávu.
Pokud by si nejdřív vybrali tu dobrou, pak by se dověděli, že se v těchto dnech začal stavět poslední úsek dálničního okruhu kolem Prahy mezi dálnicí D5 a D1. A to u Průhonic. To znamená, že již za rok a půl se nebudou muset plahočit v kolonách na Jižní spojce a Barrandovském mostě, ale metropoli objedou po nové dálnici.
Je tu však i špatná zpráva. Než se okruh spojující východ se západem metropole postaví, zažijí motoristé perné chvilky. Dělníci, kteří budou obchvat stavět, jim totiž na několika místech zkříží cestu.
Komplikace se dají očekávat zejména na brněnské dálnici u Průhonic, kde se nový obchvat s „dé jedničkou“ protne. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tu postaví obrovskou dálniční křižovatku.
„V úseku mezi osmým a jedenáctým kilometrem dálnice bude až do dubna 2010 omezen v různých etapách provoz,“ potvrdila mluvčí ředitelství Martina Vápeníková.
Pokračování na str. C3

Provoz na D1 bude omezen
Pokračování ze str. C1

U Průhonic se nová dálnice zahloubí do terénu a dnešní brněnskou dálnici podjede. Přes šestiproudovou silnici tu vzniknou i dva nové mosty.
„Záměrem je maximálně snížit pravděpodobnost vzniku kolon i dopravních nehod, ale je potřeba si uvědomit, že postavit pod dnešní D1 novou trasu okruhu nebude vůbec jednoduché,“ říká generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.
Správa dálnic se dušuje, že i při stavbě budou moci řidiči jezdit do Prahy a z Prahy po šesti pruzích jako dnes. „Tedy po třech v každém směru. Původně byly navrženy pouze čtyři pruhy, dva a dva, což by podle mě způsobovalo velké dopravní komplikace,“ uvažuje Brunclík.
Motoristé však budou muset v tomto úseku výrazně ubrat plyn. „Je snížena maximální povolená rychlost na 80 kilometrů v hodině,“ popisuje Vápeníková. Větší problémy se očekávají příští léto, kdy bude provoz převeden na nové mosty, aby mohli dělníci dálnici v původní trase poddolovat. Omezení dopravy čeká i další silnice v kraji - „starou benešovskou“, silnici z Jesenice do Zlatníků a cestu do Jílového.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)