20.11.2008 - PETR ŠVEC - Střední Čechy - str. 03

„Stará benešovská“ povede jinudy

 

STAVBA OKRUHU Dělníci začali stavět poslední úsek jižní části Pražského okruhu u Průhonic, který propojí plzeňskou a brněnskou dálnici. Kvůli stavbě nové dálniční křižovatky bude omezen provoz na dálnici D1 a omezení čekají řidiče i na okresních silnicích kolem Jesenice.

Praha - Více než sto tisíc aut každý den projede kolem Průhonic na dálnici D1, dalších pětadvacet tisíc jich „drkotá“ po rozbitém asfaltu na okresce v Jesenici. Ráno se šňůry vozidel táhnou převážně směrem do hlavního města, večer pak zpátky.
Ve vozech sedí často obyvatelé středočeských obcí, kteří dojíždějí do Prahy za prací.
Ti všichni se nyní musí připravit na to, že jejich cestování bude ještě mnohem nepříjemnější než dosud. Provoz na dálnici bude omezen spíše jen značkami povolujícími rychlost. Ta bude snížena, ale počet pruhů chce Ředitelství silnic a dálnic, jež zde staví, zachovat.

Provizorní silnice u Jesenice Větší potíže budou mít tedy zřejmě motoristé na menších silnicích v okolí Jesenice. Ty totiž již dnes vůbec nezvládají nápor aut a jakékoli omezení provozu může způsobit absolutní kolaps. Nová okružní dálnice, která se na začátku listopadu začala v okolí Jesenice stavět, musí překonat čtyři okresky. Silnici číslo 603, již řidiči nazývají „stará benešovská“, silnici 101 z Jesenice do Zlatníků, cestu s číslem 105 ve směru na Jílové u Prahy a také silničku mezi Herinkem a Dobřejovicemi. „V současné době již existuje kvůli výstavbě jižní části Pražského okruhu omezení na silnici 101 mezi Jesenicí a Zlatníky, kde je svedena doprava na provizorně vybudovanou přeložku,“ upozornila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.
Obdobná situace nastane v první polovině příštího roku i na zmiňované „staré benešovské“ a na silnici do Jílového. „Tady se budou budovat kruhové objezdy a doprava bude opět svedena na provizorní přeložky. Pravděpodobně tu bude omezena rychlost,“ řekla Vápeníková, podle níž však správa dálnic žádný kolaps nepředpokládá.

Provoz v objektivu kamer Aby se řidiči jak na okreskách, tak i na brněnské dálnici nedostávali do stresu kvůli dopravním zácpám, plánuje pro ně ředitelství dálnic vybudovat rozsáhlý informační systém. Bude však přístupný převážně jen pro ty řidiče, kteří jsou doma či v práci připojeni k internetu a umějí s ním zacházet. Většina aktuálních informací bude totiž na webu.
Aktualizované informace o omezeních a výstavbě budou na webových stránkách www.rsd.cz, které mohou motoristé před cestou do práce či domů navštívit. Aby si řidiči udělali lepší představu o tom, co je na cestě čeká, chce ředitelství u omezení na dálnici D1 instalovat webkamery, které budou přenášet po internetu obrázky přímo z místa.
Záběry z kamer budou dostupné na stránkách www.dopravniinfo.cz.
Pro motoristy, kteří si s internetem „nerozumějí“, bude zprovozněna speciální telefonická linka. Její číslo bude uvedeno v místě stavby na informačních tabulích stejně jako internetové adresy.
Všechna omezení skončí v dubnu 2010, kdy bude výstavba okružní dálnice dokončena.

***

* Pražský okruh
ÚSEKY, JEŽ NEJSOU V PROVOZU
1. Běchovice – dálnice D1
Délka: 12,6 km
Uvedení do provozu: 2012
Cena (odhad): 9,3 mld. Kč
2. dálnice D1 – Jesenice
Délka: 8,8 km
Uvedení do provozu: 2010
Cena: 5,5 mld. Kč
3. Jesenice – Lahovice
Délka: 8,3 km
Uvedení do provozu: 2010
Cena: 7 mld. Kč
4. Lahovice – Slivenec
Délka: 6 km
Uvedení do provozu: 2010
Cena: 9 mld. Kč
5. Ruzyně – Suchdol
Délka: 9,4 km
Uvedení do provozu: 2011–2016
Cena (odhad): 17,2 mld. Kč
6. Suchdol – Březiněves
Délka: 6,7 km
Uvedení do provozu: 2011–2013
Cena (odhad): 11,1 mld. Kč
7. Březiněves – Satalice
Délka: 13,7 km
Uvedení do provozu: 2011–2015
Cena (odhad): 11,4 mld. Kč
ÚSEKY JIŽ V PROVOZU
Satalice – Běchovice
Délka: 3,2 km
Uvedení do provozu: 1984–1993
Slivenec – Třebonice
Délka: 7,2 km
Uvedení do provozu: 1984
V dubnu roku 2009 bude
zahájena rekonstrukce silničního
okruhu kolem mezi Slivencem
a Třebonicemi. Při rekonstrukci
bude zachována doprava
v uspořádání 2 + 2 jízdní pruhy.
Třebonice – Řepy
Délka: 3,3 km
Uvedení do provozu: 2000
Řepy – Ruzyně
Délka: 2,5 km
Uvedení do provozu: 2001
Celý Pražský okruh bude dlouhý
zhruba 83 kilometrů. Propojí osm
českých dálnic a rychlostních
silnic (D1, R4, D5, R6, R7, D8,
R10, D11) a naváže se na něj
také plánovaná dálnice D3 do
Českých Budějovic. Zatím je
v provozu jen 17 kilometrů
okruhu, 23 kilometrů je
rozestavěných a bude v provozu
v dubnu roku 2010.

* Co se chystá

Aktuální informace o omezeních na speciální internetové stránce. Informační panely v obou směrech v lokalitě výstavby. Webkamery z míst omezení na www.dopravniinfo.cz. Policie bude řídit provoz, když budou práce dopravu zatěžovat. Speciální informační telefonická linka pro řidiče. Vyznačené objízdné trasy v případě havárie na D1.