20.11.2008 - (bz) - Kraj Karlovarský - str. 01

Sokolov se stane objížďkou

 

Sokolov - Rýsují se vážné dopravní komplikace pro Sokolov. Přes město začnou zřejmě od poloviny příštího roku jezdit každý den tisíce aut navíc. Ředitelství silnic a dálnic totiž potřebuje kvůli stavbě dálnice R6 zavřít polovinu mostu přes řeku Ohři u Transmotelu. Dopravu ve směru od Chebu na Karlovy Vary chtějí silničáři vést po objížďce skrze Sokolov. Městská rada s tím předběžně souhlasí pod podmínkou, že Ředitelství silnic a dálnic na oplátku opraví za desítky milionů korun některé ulice. Tisíce aut a kamionů by z hlavní trasy od Chebu uhnuly v osadě Černý Mlýn a mířily kolem elektrárny Tisová přes Citice a podél železniční trati do Sokolova. Tady by projely Nádražní ulicí kolem Wielandu, napojily se na Kraslickou ulici, vyjely z města po severozápadním obchvatu a na hlavní trasu se opět napojily u Louček.
Vše kvůli tomu, aby silničáři mohli rozšířit most u Transmotelu ze dvou na čtyři pruhy. Během této rekonstrukce by se po mostě jezdilo jen jedním směrem - od Karlových Varů na Cheb. „Přestavba mostu potrvá asi rok a půl a začala by někdy na podzim příštího roku,“ řekl šéf Ředitelství silnic a dálnic v Karlovarském kraji Radomil Havrda.
Pokračování na straně C3

Pokračování ze strany C1
Původně se uvažovalo o tom, že během rekonstrukce se bude jezdit jen po jedné polovině mostu, ale obousměrně ve dvou zúžených pruzích. „To by bylo velmi nebezpečné nejen pro řidiče, ale i pro stavbaře. Přece jen most vede ve výšce padesát metrů nad Ohří,“ vysvětlil Havrda.
Radní si uvědomují, co tolik aut v Sokolově způsobí. „Dlouho jsme o tom diskutovali. Jsme z toho rozpačití. Kdybychom dopravu přes město zakázali, hrozí na mostě u Transmotelu průšvih, dlouhé kolony a řidiči by pak stejně přes město jezdili. Když dopravu povolíme, budou nás mít místní lidé za zločince a vyvrhele,“ přemýšlel nahlas starosta Karel Jakobec.
Sokolov ale směřuje k dohodě se silničáři. Radní už sestavili také seznam ulic, které Ředitelství silnic a dálnic v rámci kompenzace v Sokolově opraví. „Chceme urychlit stavbu R6, která je pro nás prioritní,“ zmínil místostarosta Jaromír Dvořák. Kolik vozů denně navíc oproti dnešku Sokolovem projede? Přírůstek bude zřejmě kolem sedmi až osmi tisíc. Vyplývá to ze studie, kterou si před lety nechala radnice zpracovat. Komplikace se čekají hlavně v Nádražní a Kraslické ulici. V Nádražní ulici navíc v té době začne stavba dopravního terminálu - nového autobusového nádraží.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj