20.12.2008 - PETR ŠVEC - Praha - str. 01

Na Vary již po dálnici

 

Nový úsek mezi Prahou a Pavlovem zkrátí cestu na několik minut

Hostivice - Když se někde staví dálnice, tak je kolem toho pokaždé plno humbuku. Zpravidla se kvůli ní pustí do křížku příznivci komfortní a rychlé jízdy s ekology nebo obyvateli blízkých obcí.
Úsek karlovarské dálnice mezi Pavlovem a Prahou, po němž se dnes úderem poledne projedou první řidiči, je v tomto ohledu v lecčems výjimečný. Snad nikdo totiž nepochybuje o tom, že tato stavba je přínosem ve všech směrech.
Zejména tím, že uleví od aut Hostivici, Jenči a Pavlovu - obcím ležícím na staré karlovarské silnici, po níž denně projede až třicet tisíc aut.
„Ale důležitá je i pro životní prostředí. Doprava tu je svedena do koridoru, kde tolik neškodí. Zplodiny aut jedoucích po dálnici jsou navíc o mnoho nižší, než když jedou v kolonách,“ připomněl děkan dopravní fakulty ČVUT Petr Moos.
Desetikilometrová cesta z Prahy přes Hostivici až na již dříve otevřenou rychlostní silnici R6 dosud trvala až tři čtvrtě hodiny. Po nové silnici to motoristé zvládnou za pět šest minut. Nesmějí však zapomenout na dálniční známku.

Tři semafory, 13 přechodů Proč takový rozdíl? Na okresní silnici se totiž tvořily nekonečné kolony. Cestování na trase zdržovaly tři světelné křižovatky, jeden kruhový objezd, tři železniční přejezdy, třináct přechodů pro chodce a uzounký viadukt, kde se stěží vyhnula dvě osobní auta, natožpak kamiony. S tím je nyní konec.
Radost nemají jen řidiči, ale zejména obyvatelé zmiňovaných obcí. Těm totiž desetitisíce aut dělaly každý den nevítanou společnost. S trochou nadsázky lze říci, že přetížená silnice rozdělující obec vedví určovala tamní život.
Obec se dala do pohybu pokaždé jen v momentě, kdy na semaforu u přechodu pro chodce svítila zelená. „Nedala se zde přejít ulice. Doufáme, že to nyní bude lepší,“ věří hostivická obyvatelka Karolína Maierová. Že auta skutečně z obce zmizí, slibuje i Ředitelství silnic a dálnic, které nový úsek dnes otevře. „Stará silnice bude totiž u Pavlova zaslepena a řidiči nebudou mít důvod po ní jezdit,“ uvedl mluvčí ředitelství dálnic Roman Kluzák.
Jediný nájezd na novou dálnici bude zatím otevřen jen v Jenči, později se postaví ještě další za Jenčí u budovy Řízení letového provozu a před Hostivicí.

Dálnice je levnější než jinde v Česku Nový úsek silnice je výjimečný i v jiném ohledu - v ceně. „Náklady na výstavbu deseti kilometrů čtyřproudé silnice s deseti mosty se vyšplhaly na 3,2 miliardy korun,“ řekl ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáv Slamečka. To je v porovnání se stavbami v jiných částech republiky málo.
„Vychází to na 300 milionů na kilometr. To je dobrý efektivní a ekonomický výsledek,“ potvrdil Moos. Obvykle se jeden kilometr dálnice staví za půl miliardy korun.
Pokračování na str. B3

Na Karlovy Vary se jezdí po nové dálnici

Pokračování ze str. B1
Úsek byl navíc otevřen téměř o rok dříve, než bylo v původních stavebních plánech.
„Původně jsme mysleli, že otevřeme jen část, ale nakonec se to stihlo,“ pochvaloval si bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS), který stál u zahájení stavby.
Přesto podle něj hostivičtí či jenečtí obyvatelé čekali na obchvat příliš dlouho. „Pamatuji si, když mi ministr dopravy sliboval, že ta dálnice bude hotová v roce 1999,“ připomněl Bendl.

Silnice se zanoří do tunelu Poslední výjimečnost tohoto úseku dálnice je v jejím technickém provedení. První řidiči, kteří po ní dnes pojedou, si jistě všimnou betonového koryta, v němž dálnice kousek od Prahy vede.
Tím si dělníci připravili „půdu“ pro budoucí výstavbu tunelu. Dálnice se totiž zřejmě bude muset za pár let skrýt pod zemí. „Silnice totiž kříží budoucí paralelní přistávací dráhu na letišti. Máme tam tedy základ pro tunel,“ vysvětlil ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha