20.09.2008 - (ČTK) - Brno - str. 01

Schwarzenberg zbrzdil smlouvu o R52 na Vídeň

 

Praha - Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg znemožnil podpis mezivládní dohody mezi Českem a Rakouskem o stavbě dálnice mezi Brnem a Vídní přes Mikulov. Smlouvu měl včera podepsat s rakouským protějškem ministr dopravy Aleš Řebíček, Schwarzenberg mu však odmítl udělit plnou moc.
Podle mluvčí ministerstva zahraničí Zuzany Opletalové Řebíčkův resort nesplnil požadavky, které mu ukládá usnesení vlády, a navíc nedodal některé dokumenty. „Kdy to bude doplněno, není záležitostí ministra zahraničí,“ řekla Opletalová.
Ministerstvo dopravy však jmenované důvody odmítá.
„Měli jsme vše připraveno přesně podle usnesení vlády, pracovali jsme na tom dlouhé týdny,“ tvrdí mluvčí Karel Hanzelka.
Pokračování na str. B2

Pokračování ze str. B1
Silnice R52, která má spojit Brno s Vídní, patří k nejkontroverznějším dopravním stavbám na jihu Moravy. Mezi ministerstvem dopravy a ekology se o ni vedou dlouhodobé spory. Mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar však odmítl myšlenku, že by za Schwarzenbergovým rozhodnutím stál jeho úřad, který vede předseda zelených Martin Bursík. Ministerstvo životního prostředí podle něj se smlouvou souhlasí.
Trasa na Mikulov počítá s tím, že se až k rakouským hranicím prodlouží čtyřproudová R52 vedoucí z Brna. Rakouská A5 i česká R52 jsou součástí plánované transevropské dopravní sítě.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno

 

20.09.2008 - Jan Ziegler - BRNO A JIŽNÍ MORAVA - str. 05

Brno potřebuje dálnici do Vídně

 

Z blogu iDNES.CZ

Rychlé dálniční spojení Brna s Vídní je nesmírně důležité pro rozvoj Jihomoravského kraje. Přiláká sem investory a turisty, čímž pomůže snížit i nezaměstnanost. Ti, kdo stavbě této dálnice brání, jsou škůdci jižní Moravy.
Rychlostní vícepruhová silnice R52 v úseku mezi Pohořelicemi a hranicí s Rakouskem je pro jižní Moravu jednou z klíčových dopravních staveb. A je nutné zdůraznit, že vlády ČSSD pro její dostavbu nic neudělaly. Přitom toto rychlé spojení dálničního typu umožní cestování mezi Brnem a Vídní za cca hodinu a čtvrt a bude mít pro jižní Moravu velký přínos. Návštěvníci třeba z Japonska přiletí do Vídně letadlem, prohlédnou si město a pak autobusem odcestují do Brna. Jižní Morava má turistům co nabídnout, a pokud ti se sem pohodlně a rychle dostanou, bude jich přijíždět víc. Jihomoravané tak budou mít práci v hotelích, restauracích, informačních centrech a dalších zařízeních, která souvisí s turistickým ruchem. Nová moderní silnice také bude silným trumfem kraje při jednáních s možnými zahraničními investory, kteří rovněž mohou nabídnout zdejším lidem nová pracovní místa a často si kladou mezi podmínkami svého působení existenci kvalitního dálničního spojení. Stát tak může ušetřit velké sumy, které by jinak vyplácel na sociálních dávkách.
Odpůrci rychlostní silnice namítají, že má vést v blízkosti Pálavy, a poškodí tak životní prostředí. Nemyslím si to, komunikace přece nepovede přímo přes ony kouzelné Pavlovské vrchy, které jsou se svými skalami takovým kouskem Itálie zasazeným do České republiky.
Ano, při stavbě je třeba postupovat ohleduplně k životnímu prostředí. Na druhé straně, kdyby se v historii vždy prosazoval fundamentalistický přístup ochrany přírody, tak dodnes nesvítíme elektřinou, nemáme železnice, žijeme v jeskyních a umíráme na banální onemocnění. Každá stavba je totiž svým způsobem zásahem do přírody, ale bez toho to zkrátka nejde.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava