02.10.2008 - JANA BUREŠOVÁ - Střední Morava - str. 01

Olomouc zakáže kamiony

 

Auta nad 12 tun nebudou moci na část vnitřního průtahu

Olomouc - Ani před rokem dokončená západní část obchvatu Olomouce neodvedla z města kamiony. Radnice proto přišla s novým návrhem, jak tranzitní dopravu vyhnat. Nákladním vozidlům těžším než dvanáct tun zakáže průjezd zhruba kilometr dlouhým úsekem čtyřproudové silnice na Foerstrově ulici. Značky omezující vjezd se na silnicích objeví do konce roku.
„Situace se nezlepšila ani po otevření západní části obchvatu. Jeho efekt je menší, než jsme čekali. Podíl nákladní dopravy klesl pouze o několik procent,“ říká olomoucký primátor Martin Novotný.
Potvrzují to i údaje ze sčítání vozidel. Ukazují, že aut ve městě v posledních měsících výrazně neubylo. „Před třemi lety projíždělo denně po vnitřním okruhu v průměru přes 29 tisíc vozidel, letos je to 26 tisíc,“ poznamenal Marek Černý, vedoucí oddělení koncepce dopravy olomouckého magistrátu.
Důvodů, proč řidiči neodbočí na obchvat a raději jezdí dál přes město, je podle primátora Novotného několik. „Snaží se ušetřit pár kilometrů kvůli palivu a mýtnému, využívají i zelené vlny nastavené na semaforech.“ Radnice proto rozhodla, že tranzitní dopravu odvede pryč. Vozidlům nad dvanáct tun zakáže vjezd na zhruba kilometr dlouhý úsek vnitřního průtahu městem. „Omezení bude platit od křižovatky Foerstrovy s třídou Míru po křižovatku na Hněvotínské,“ uvedl Novotný a doplnil, že je to území, kde nejsou žádné hypermarkety, firmy nebo výrobní závody. Pokračování na straně C2 Olomouc zakáže kamiony

Pokračování ze strany C1 Proto není důvod, aby tam kamiony - třeba kvůli zásobování - vjížděly. Kroky radnice, jak zabránit nákladním autům vjíždět na vnitřní okruh, obyvatelé Foerstrovy ulice vítají. „To je dobrá zpráva, protože hluk z aut je tady opravdu hrozný. Ani v noci si nemůžeme otevřít okna,“ říká Lenka Haničáková. „Doufám, že to bude policie kontrolovat. Jinak řidiči nebudou zákaz respektovat.“ Náměstek primátora Jiří Martinák tvrdí, že s kontrolami řidičů nákladních aut se na tomto úseku počítá. „Hlavně tam bude zasahovat státní policie, zapojí se ale i naši strážníci,“ uvedl.
Značky, které budou informovat o omezení vjezdu do města, se mají na silnicích objevit do konce roku. „Řidiče budou upozorňovat na skutečnost, že městem neprojedou, už dlouho před začátkem zóny, kde platí omezení,“ dodal Novotný. Radnice se také bude snažit prosadit nové trasování do navigačních systémů dopravců.
Výměna a instalace nových značek přijde na 460 tisíc korun. Město chce, aby se na financování podílelo také Ředitelství silnic a dálnic, které je majitelem komunikace, případně Olomoucký kraj.
Kromě omezení vjezdu aut od určité hmotnosti do části města zvažovala radnice i dalšímožnosti. Například zákaz jízdy kamionům v levém pruhu nebo zkomplikování průjezdu městem změnou v nastavení zelené vlny na křižovatkách. To by však zbrzdilo i ostatní řidiče.

***

* Kolik jezdí aut?
Vnitřní obchvat
rok průměr za den
2005 29 113
2008 26 000

Foto popis|

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava