21.10.2008 - PETR ŠVEC - Praha - str. 04

Jižní trasu okruhu řeší ministr

 

Březiněves - Za válku severu proti jihu by se mohl označit spor o to, kudy má vést dálniční okruh kolem Prahy mezi Ruzyní a Březiněvsí.
Ve hře zatím byla pouze takzvaná „jižní varianta“ vedoucí přes Suchdol, zatímco o severní trase vedoucí přes středočeskou Řež mluvila hlavně jen občanská sdružení ze Suchdola a okolí.
Nyní právě tato sdružení získala naději. „Ministerstvo pro místní rozvoj bude muset posoudit jak výzvy, které nesouhlasí s vedením okruhu přes Suchdol, tak podněty, které naopak tuto variantu podporují,“ řekla Ivana Souralová, ředitelka stavebního odboru pražského magistrátu.
Tento odbor na konci srpna vydal územní rozhodnutí pro trasu okruhu přes Suchdol, ale někteří lidé se proti němu odvolali. Magistrát nyní musí jednotlivá odvolání sjednotit a dokumentaci předat na ministerstvo. To pak věc posoudí.
„Termín na odvolání byl do začátku října. Celkem se jich sešlo kolem 250. Teď máme měsíc na jejich zpracování a sjednocení, na některých jsou totiž stejná jména, ale jeden člověk se nemůže odvolávat desetkrát,“ poznamenala Souralová.
Ministerští úředníci by se věcí měli začít zaobírat na začátku listopadu a na rozhodnutí mají 60 dnů.
Proti jižní trase jsou radnice Suchdola a Dolních Chaber a některá občanská sdružení. Prosazuje ji magistrát, ministerstvo dopravy, Praha 6, 7, 8 a 13, středočeské obce a několik sdružení.

O autorovi| PETR ŠVEC s využitím agentury ČTK

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha