21.08.2008 - PETR ŠVEC - Praha - str. 03

Most umožnil Hostivaři dýchat

 

Strašnice - Lanový most ve Strašnicích nestojí dlouho. Do provozu byl uveden teprve v roce 1996 jako pokračování Jižní spojky na městském okruhu a je to jeden nejmladších pražských mostů.
Projektovali ho Jiří Stránský, Ilja Hustý, Slavomír Kolčava v letech 1991 až 1993. Tehdy se jen obtížně odhadovalo, kolik aut přes něj bude za dvanáct let jezdit.
Když ho dělníci dokončili, celé Praze 10 se ulevilo. Stejně tak všem řidičům, kteří tehdy mířili z jihu města na sever či obráceně. Dosavadní dálniční obchvat centra, který začínal u Barrandovského mostu a odváděl auta z celé Prahy 4, tu totiž do té doby končil.
Auta dosud jedoucí po třech širokých pruzích tu musela sjíždět do dnešní Švehlovy ulice plné křižovatek a tramvají. Jinudy to nešlo.
Řada řidičů si jistě ještě dobře pamatuje, jak nesmírně dlouhá proto byla cesta autem přes Prahu do Královéhradeckého či Libereckého kraje. Všichni se totiž museli proplést Hostivaří a Vysočany, což bylo mnohdy dobrodružství na desítky minut.

Autům vadila železniční trať Lanový most, jenž nemá oficiální jméno, tehdy překlenul nepřekonatelnou hráz, již tvořilo široké kolejiště trati Praha - České Budějovice a strašnického seřaďovacího nádraží, a prodloužil dálnici do Štěrbohol. Ta se pak o dva roky později protáhla až k Běchovicím.
Tisíce aut, která se musela protáhnout pouze dvěma úzkými železničními podjezdy ve Strašnicích, náhle z městských ulic zmizely a Hostivařští vydechli úlevou. Až na mimořádné situace, kdy se na dálničním okruhu stala nehoda a řidiči využili starou spojku jako objížďku, tu byl klid.
Most je významnou dominantou celého okolí. Z mohutného pylonu vybíhá dvakrát čtrnáct dvojic ocelových lan.
Celková délka přemostění je 400,4 metru, z toho délka zavěšeného pole je 192,4 metru. Lanový most se tak řadí k nejdelším mostům ve městě.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha