22.07.2008 - (duch) - Z domova - str. 04

Kamion se řítil v protisměru po dálnici. Řidič byl namol

 

Lanžhot - V nejrychlejším pruhu, bez zapnutých světel a v protisměru se včera odpoledne řítil po dálnici D2 ze Slovenska do Brna s plně naloženým kamionem opilý řidič z Rumunska. Všechna auta se mu naštěstí stačila vyhnout. Několikakilometrovou honičku v protisměru musela absolvovat i hlídka dálniční policie, na výzvy k zastavení, sirény a majáky ale čtyřiatřicetiletý šofér vůbec nereagoval.
„Provoz byl hodně silný a kamion řítící se v nejrychlejším pruhu pro řidiče opravdu překvapivý, naštěstí mu ale všichni uhnuli,“ popsal MF DNES policista Václav Vévoda. Dálniční policisté z Podivína pak kamion předjeli a poblíž Lanžhotu zastavili. Na poslední chvíli zabránili tragédii. O kousek dál byla totiž do poloviny dálnice, kterou kamion ohrožoval, svedena doprava z obou pruhů.
„Řidič jen apaticky seděl v autě, nemohl ani stát na nohou. Orientační dechová zkouška pak prokázala 2,31 promile alkoholu v krvi,“ dodal policista. Rumun teď čeká na zkrácené soudní řízení, za obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky.