22.12.2008 - PETR ŠVEC - Kraj Karlovarský - str. 02

Místo půl hodiny jen minuty

 

Cestu autem do Prahy zkrátil nový úsek dálnice, který začíná u středočeského Pavlova

Karlovy Vary, Hostivice - Nový úsek karlovarské rychlostní silnice mezi Pavlovem a Prahou, po němž od víkendu jezdí řidiči, je v lecčems výjimečný. Snad nikdo totiž nepochybuje o tom, že tato stavba je přínosem ve všech směrech.
Desetikilometrová cesta přes Hostivice mezi metropolí a již dříve otevřenou rychlostní silnicí R6 dosud trvala mnohdy půl i tři čtvrtě hodiny. Po nové silnici to motoristé zvládnou za pět šest minut.

Proč takový rozdíl?
Na okresní silnici se totiž tvořily nekonečné kolony. Cestování na trase zdržovaly tři světelné křižovatky, jeden kruhový objezd, tři železniční přejezdy, třináct přechodů pro chodce a uzounký viadukt, kde se stěží vyhnula dvě osobní auta, natožpak kamiony. S tím je nyní konec.
Jediný nájezd na novou dálnici bude zatím otevřen jen v Jenči, později se postaví ještě další za Jenčí u budovy Řízení letového provozu a před Hostivicemi.
Nový úsek silnice je výjimečný i v jiném ohledu – v ceně. „Náklady na výstavbu deseti kilometrů čtyřproudé silnice s deseti mosty se vyšplhaly na 3,2 miliardy korun,“ řekl ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustáv Slamečka. To je v porovnání se stavbami v jiných částech republiky málo.
„Vychází to na 300 milionů na kilometr. To je efektivní a ekonomický výsledek,“ potvrdil děkan dopravní fakulty ČVUT Petr Moos. Obvykle se jeden kilometr dálnice staví za půl miliardy korun.
Úsek byl navíc otevřen o téměř rok dříve, než bylo v původních stavebních plánech.
„Původně jsme mysleli, že otevřeme jen část, ale nakonec se to stihlo,“ pochvaloval si bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS), který stál u zahájení stavby.
Poslední výjimečnost tohoto úseku rychlostní silnice je v jejím technickém provedení. Řidiči, kteří po ní pojedou, si jistě všimnou betonového koryta, jímž dálnice kousek od Prahy vede.
Tím si dělníci připravili „půdu“ pro budoucí výstavbu tunelu. Dálnice se totiž zřejmě bude muset za pár let skrýt pod zemí. „Silnice kříží budoucí paralelní přistávací dráhu na letišti. Máme tam tedy základ pro tunel,“ vysvětlil ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.

Mezinárodní silnice se mění na bezvýznamnou O víkendu začala auta jezdit po novém dálničním obchvatu Hostivic a okolních vesnic. Stará mezinárodní silnice číslo 6 se tím změnila na „bezvýznamnou“ silničku s číslem 606. V Pavlově bude zaslepena, takže je vyloučeno, aby ji například řidiči kamionů, kteří se chtějí vyhnout placení mýtného na dálnici, využívali jako objízdnou trasu.
Nová dálnice patrně zvýší i cenu nemovitostí v okolí. „Tento region bude dobře dopravně obsloužen, což přitahuje nové obyvatele i firmy, což tlačí cenu nahoru,“ vysvětlil ekonom Patria Online David Marek.

Restauracím odklon dopravy příliš neuškodí Jediní, kteří nad nově zprovozněnou dálnicí trošku krabatí čelo, jsou provozovatelé benzinových čerpacích stanic, kteří byli z provozu na staré silnici živi. „Budeme mít menší obrat, ale nemůžeme se proti tomu stavět. Obyvatelé Hostivice a Jenče to vítají a jedinec se nemůže stavět proti skupině,“ přemítala obsluha benzinové pumpy na okraji Jenče.
Podle ekonomů hrozí provozovatelům čerpacích stanic zánik. Na trase jsou dvě. „V jejich případě je odklon dopravy výrazným zásahem do rozpočtu,“ říká Marek. Podle něj se může s obtížemi uživit jen jedna z nich, pokud by ji využívali motoristé z okolních obcí.
Na rozdíl od benzinek se odklon dopravy příliš nedotkne restaurací v okolí staré okresní silnice.
Například hostivická restaurace Pravěk má prý stálou klientelu zejména z řad místních obyvatel. Projíždějící řidiči zde příliš často nezastavovali i proto, že v obcích není mnoho míst, kde je možné zaparkovat.

* Novinky a historie Rychlostní silnice číslo R6 Úsek Praha – Pavlov Trasa Praha – Karlovy Vary – Cheb Délka úseku 10 430 m Plocha vozovek 274,5 tis. m2 Počet mostů 10 Z toho na silnici 5 Z toho nad silnicí 5 Celková délka mostů 740 m Mimoúrovňové křižovatky 1 Protihlukové stěny 2 objekty Délka stěn 758 m Náklady na stavbu 3,2 mld. Kč Zahájení stavby březen 2005 Dokončení stavby prosinec 2008 Historie stavby úseku Silnice spojila u Pavlova provizorně končící R6 s Pražským okruhem R1 na křižovatce v Praze-Řepích. Tento úsek bude vůbec nejzatíženější v trase rychlostní silnice R6. Stavba měla být zahájena již v roce 2003, ale nestalo se tak, protože nebyly peníze. Podle projektantů měla být stavba hotová až v roce 2010.