22.08.2008 - ROSTISLAV HÁNYŠ - Střední Morava - str. 01

D1 bude mít zpoždění. Tři roky

 

Nedostatek státních peněz brzdí stavbu důležitých silnic

Střední Morava - Přerov bude zahlcený dopravou stále víc. Lidem se uleví zřejmě až o tři roky později, než bylo v plánu. Státní fond dopravní infrastruktury totiž odsunul termín dokončení dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem až na rok 2015. Jen o rok dřív bude hotov úsek D1 Říkovice - Přerov. Klíčový dokument fondu, který má MF DNES k dispozici, tak reaguje na přiškrcení toku státních financí a odsouvá termíny zahájení a dokončení také některých dalších důležitých silnic v Olomouckém kraji.
Dotčeným městům a vesnicím se změna vůbec nelíbí. „Pro nás je dálnice jediným řešením už dnes neúnosné dopravní zátěže. Bez dokončené dálnice bude Přerov během tří let neprůjezdný,“ sdělil náměstek Přerova Josef Kulíšek. Jenže fond počítá s dokončením úseku dálnice mezi Přerovem a Lipníkem nově až v říjnu 2015. „Ten materiál zatím neznám. Pokud ale bude snaha odsunout termíny dokončení, využijeme všech možností včetně politického tlaku, aby zůstaly zachovány původní termíny,“ řekl Kulíšek.
Snahy fondu o posun termínů výstavby některých důležitých silnic překvapily také Petra Poláška, krajského radního zodpovědného za dopravu. „Těžko se mi reaguje, protože nic oficiálního jsem neviděl. Mohu obecně říct, že kraj bude proti jakémukoli prodlužování termínů. Nevidíme žádný důvod,“ uvedl Polášek.
Ředitelství silnic a dálnic nechce materiál komentovat. „My můžeme reagovat na oficiální výstup. Obecně lze říct, že jako investor jsme odkázáni na státní finance a podle toho stavíme,“ řekl mluvčí fondu Jan Hoření.
Pokračování na straně B2

Pokračování ze strany B1
Peníze do dopravy tečou od státu a z Evropské unie. Část tvoří také úvěry od Evropské investiční banky. Stát snižuje v příštím roce svůj příspěvek z plánovaných 20 miliard na pouhých 13. Další peníze z dopravy vysála dlouhodobě rostoucí koruna. Když se v polovině loňského roku „penězovod“ z unijního fondu spouštěl, měl přinést během šesti let 160 miliard korun. „Podle současného kurzu se však unijní příspěvek o 20 miliard snížil. Prostě bude méně peněz na méně projektů,“ přiznal náměstek ministra dopravy Jiří Hodač.
Regionální politici jsou přesvědčeni, že stavby silnic je možné díky politickému tlaku dokončit bez odkladů. „Déjedničku budeme tlačit ze všech sil. Věřím, že spojí své síly napříč politickým spektrem všichni poslanci z regionu, protože jde o životně důležitou stavbu pro celé Přerovsko i celou střední Moravu,“ řekl přerovský poslanec Zdeněk Boháč.
Politici mohou počítat s podporou Přerovanů a všech řidičů, kteří městem projíždějí.
„Neumím si představit, že budeme na dálnici kolem Přerova čekat ještě sedm let. Vždyť třeba křižovatka v Předmostí se ve špičce nedá projet,“ řekl Miloslav Flašar z Přerova.
Jiří Lakomý se kvůli tisícům projíždějících aut z Přerova odstěhoval do nedalekých Nelešovic. Nechápe, jak úřady mohou licitovat o pozdějším termínu stavby dálnice. „Lidé, kteří o tom rozhodují, by měli strávit den na přerovských ulicích. Pokud se tranzitní doprava nedostane ven z města, tak město zkolabuje,“ dodal.

* Posunuté termíny
Budované úseky silnic,
kde se má stavba zpozdit
zahájení původní / navrhované
dokončení původní /navrhované
D1 Přerov - Říkovice (u N. Jičína)
březen 2008/březen 2012
červen 2012/říjen 2014
D1 Přerov - Lipník nad Bečvou
říjen 2008/červen 2012
červenec 2012/říjen 2015
D 47 Lipník - Bělotín
staví se
září 2009/říjen 2010
D 47 Bělotín - Hladké Životice
(u Nového Jičína)
staví se
září 2009/ prosinec 2012
R 48 Bělotín - Rybí (u N. Jičína)
srpen 2009/srpen 2011
květen 2013/říjen 2015

O autorovi| ROSTISLAV HÁNYŠ, s přispěním Jana Sůry a Tomáše Lysoňka

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava