22.08.2008 - TOMÁŠ KUČERA - Kraj Pardubický - str. 01

V Libišanech se po dvou letech rozhostí klid

 

Libišany - Silničáři musejí spěchat. V prosinci totiž skončí výjimka pro sjezd aut z dálnice D11 do Libišan. Obci by se vozidla měla vyhnout po nově vybudovaném úseku autostrády mezi Sedlicemi a Praskačkou. Hygienici vjezd aut z dálnice do Libišan na konci roku 2006 podmínili tím, že kamiony z autostrády se obci vyhnou úplně a osobní auta z vesnice zmizí do dvou let. Kamiony proto sjíždějí z dálnice už za Chlumcem. Pokud by stavbaři letos nový úsek nedokončili a hygienici by silničářům výjimku neprodloužili, za Chlumcem by pak musela dálnici opustit nejen nákladní, ale i osobní auta. Silnice by tak ztratila význam.
„O výjimku se žádat nebude, do prosince stavbu stihneme,“ řekl Roman Kluzák z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic.
Přivaděč na dálnici u Praskačky je plánován v trase silnice, která navazuje na hlavní spojnici Přelouč -Hradec. „V obou směrech bude jeden jízdní pruh,“ uvedl Kluzák.

Pro kamiony chybí důležitá křižovatka Kamiony však nadále budou končit za Chlumcem. V městské části Hradce Kuklenách totiž pro kamionovou dopravu stále chybí dostatečně velká křižovatka a bez ní hrozí, že by na okraji města zcela zkolabovala doprava.
Dokončení dálnice až do Hradce stále brzdí spor státu s farmářkou Ludmilou Havránkovou o pozemky. Spor už mohl být dávno vyřešen, kdyby letos na jaře vláda schválila původní návrh dohody mezi farmářkou a Ředitelstvím silnic a dálnic o výměně jejích parcel za větší výměru zemědělské půdy jinde.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

 

21.08.2008 - Vladimír Bílek - Kraj Hradecký - str. 02

Služba lidem? Ale jen na půl

 

* K věci

Další provizorní sjezd z nedokončené dálnice u Hradce Králové bude možná hotov do konce roku. Do této lhůty to povolili hygienici. Pokud se to stavitelům podaří, potěší to jen obyvatele v Libišanech. Nákladní auta i autobusy přijdou zkrátka. Opět budou sjíždět z dálnice už před Chlumcem, protože silnice na okraji Hradce Králové by dopravu z nového provizorního sjezdu nezvládly. Novou dálnici tak bude další roky využívat jen část řidičů, přestože jde o veřejnou stavbu. Příliš velký luxus na to, kolik taková stavba stojí a k čemu je určena. Vláda (byť už měla řešení na dosah) jen ukazuje, jak málo dbá na větší bezpečnost dopravy či na zlepšení životního prostředí v postižených obcích.