23.08.2008 - PETR ŠVEC, ALEŠ BERNÝ - Střední Čechy - str. 03

Dálniční okruh: zpoždění roste

 

DOPRAVA V PRAZE Silničáři uzavřeli lanový most na Jižní spojce. Ten je přitom klíčový pro dopravu v celé zemi. Spojuje totiž pět dálnic. Nelze ho nijak objet, protože dálniční obchvat Prahy se teprve staví. Nyní však hrozí, že nebude dokončen dřív než za sedm let.

Střední Čechy - Víte, co mají všichni čeští řidiči společného? Pražskou Jižní spojku - hlavní městský silniční tah, který spojuje pět českých dálnic a rychlostních silnic.
Musejí po něm jet skoro všichni při svých cestách napříč Českem. Denně tu projede přes sto tisíc aut. A to je přesně důvod, proč mají z jakékoli uzavírky na této důležité silnici policisté a řidiči hrůzu.
Jižní spojku nelze objet po žádné jiné silnici, která by zvládla nápor takového množství aut.
Řešením má být Pražský okruh -dálniční obchvat, o němž se uvažovalo již před 2. světovou válkou, ale zcela dokončen má být podle představ pražských politiků až v roce 2015.

U Suchdola až o 5 let později Jenže návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, který má MF DNES k dispozici a jenž bude nyní předložen vládě ke schválení, nepočítá s tím, že by do hlavního města šlo tolik peněz, aby bylo možné okruh včas dostavět. Některé úseky dálnice se mají zpozdit až o pět let. „Nemůžeme začínat stavby, na které bychom pak neměli finance,“ vysvětlil ředitel fondu Gustáv Slamečka, proč úřad posunul termín dokončení dopravních staveb.
Například úsek silničního okruhu z Ruzyně do Suchdola by byl dokončen místo roku 2011 až v roce 2016. Část z Běchovic k dálnici D1 pak místo roku 2010 až v roce 2013. O dva roky se zpozdí i výstavba silnice mezi Suchdolem a Březiněvsí.
Tato zpráva vzbudila na magistrátu velké rozčarování. „Dověděli jsme se to teprve ve čtvrtek,“ stěžoval si včera radní Radovan Šteiner (ODS) s tím, že se město okamžitě obrátí na ministerstvo dopravy.
„Já si neumím představit, že by měl okruh nějaké zpoždění. A už vůbec ne, že by to bylo kvůli nedostatku peněz,“ přidal se náměstek primátora Pavel Klega (ODS), který před rokem Pražanům osobně slíbil dokončení obchvatu do roku 2015.
„Věřím tomu, že ministerstvo i poslanci chápou Prahu jako významný dopravní uzel celého státu a že to, co se tu nyní děje, je neudržitelné,“ dodal Klega.
Město se navíc obává, že až bude za dva roky dokončena dálnice z Prahy do Drážďan, situace se v české metropoli ještě zhorší.

ŘSD: Přijdeme o peníze z EU Rozladění nejsou jen pražští politici, ale i starostové středočeských obcí.
„Zpoždění pro nás bude mít katastrofální dopad. Nyní obchvat končí u Ruzyně a všechny kamiony jezdí naší obcí,“ děsil se starosta Horoměřic v okrese Praha-západ Václav Kášek.

* Pražský okruh
Satalice - Běchovice
Délka: 3,2 km
Uveden do provozu: 1984
Běchovice - dálnice D1
Délka: 12,6 km
Uvedení do provozu:
Původní návrh: 2010
Nynější návrh: 2013
Cena (odhad): 9,3 mld. Kč
dálnice D1 - Jesenice - Vestec
Délka: 8,8 km
Uvedení do provozu: 2010
Vestec - Lahovice
Délka: 8,3 km
Uvedení do provozu: 2010
Lahovice - Slivenec
Délka: 6 km
Uvedení do provozu: 2010
Slivenec - Třebonice
Délka: 7,2 km
Uveden do provozu: 1984
Třebonice - Řepy
Délka: 3,3 km
Uveden do provozu: 2000
Řepy - Ruzyně
Délka: 2,5 km
Uveden do provozu: 2001
Ruzyně - Suchdol
Délka: 9,4 km
Uvedení do provozu:
Původní návrh: 2010
Nynější návrh: 2016
Cena (odhad): 17,2 mld. Kč
Suchdol - Březiněves
Délka: 6,7 km
Uvedení do provozu:
Původní návrh: 2010
Nynější návrh: 2013
Cena (odhad): 11,1 mld. Kč
Březiněves - Satalice
Délka: 13,7 km
Uvedení do provozu:
Původní návrh: 2011
Nynější návrh: 2015

„Zpoždění pro nás bude mít katastrofální dopad. Nyní všechny kamiony jezdí naší obcí.“ starosta Horoměřic Václav Kášek