23.09.2008 - IVANA SOLAŘÍKOVÁ - Jižní Morava - str. 01

Kdo zavinil trapas s dálnicí?

 

Brno, Mikulov - Sabotáž, faux pas, mezinárodní ostuda. Tak titulují jihomoravští politici páteční krach mezinárodní smlouvy mezi Českou republikou a Rakouskem o dálničním spojení Brna s Vídní přes Mikulov. Rakušané jsou sice z jednání české strany rozladěni, stavbu silnice to ale podle nich neohrozí.
Dohodu o stavbě silnice R52 v trase přes Mikulov měl podepsat ministr dopravy Aleš Řebíček se svým rakouským protějškem v pátek odpoledne, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg mu však k tomu na poslední chvíli odmítl udělit plnou moc. A z podpisu sešlo.

Kdo „žaloval“ ministrovi?
Schwarzenberg se krátce před podpisem dohody dověděl, že dosud není podepsaný jiný klíčový dokument - memorandum mezi Brnem, krajem a ministerstvem dopravy o rozšíření obchvatu Břeclavi. Tato podmínka nakonec splněna byla, ale jen dvě hodiny před plánovaným začátkem jednání s Rakouskem. Náměstkyně hejtmana Anna Procházková (ODS) nyní tvrdí, že Schwarzenberga někdo záměrně podvedl.
„K podpisu mezinárodní smlouvy nedošlo na základě dezinformací. Karel Schwarzenberg si myslel, že memorandum stále není podepsáno, proto zavolal do Rakouska, že z podpisu nic nebude,“ tvrdí Procházková. „Považujeme to za sabotáž a mezinárodní faux pas. Nevíme, kdo mu tuto mylnou informaci dal a proč si ji ministr neověřil,“ podotkla s tím, že teď bude požadovat, aby ministr Schwarzenberg odtajnil, kdo mu falešnou informaci podal. Že nešlo o náhodu, naznačuje i mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. „Měli jsme signály, že se nějaká obstrukce už nějakou dobu připravuje,“ uvedl. Odmítl ale říci, kdo ji má organizovat.

Stavba silnice není ohrožena, jen se oddálila Krach celé akce vedení kraje považuje za obrovskou ostudu. Pro Rakousko nyní Česká republika podle politiků působí jako velmi neseriózní partner. Že je situace „nepříjemná“ připustilo včera i rakouské velvyslanectví v Praze. Nicméně nijak tragicky to nevidí. „Podpis byl jen odložen. Uskuteční se v pozdějším termínu,“ tlumočili pracovníci velvyslanectví postoj státu.
Že trapas se zrušeným jednáním neohrozí samotnou stavbu silnice, potvrzuje i česká strana. „Krom toho, že vznikla mezinárodní ostuda, se nic zásadního nestalo,“ míní Hanzelka.
Pokračování na str. C2
Kdo zavinil trapas s dálnicí?
Pokračování ze str. C1
Mezi politiky se už od pátku spekuluje o tom, že Schwarzenberga informovali zelení, kteří stavbu silnice R52 přes Mikulov dlouhodobě kritizují. Náměstek brněnského primátora Martin Ander to však odmítá. „Problém spočíval jednoduše v tom, že celá záležitost byla připravována amatérským způsobem. Osobně jsem se to, že mám memorandum podepisovat, dozvěděl dvě hodiny předem,“ tvrdí Ander.
Schwarzenberg podle něj nemohl vědět, že bude dokument na poslední chvíli podepsán. „Ministr zahraničí v tu chvíli podle mě správně rozhodl, že mezinárodní dohodu není možné podepsat,“ míní.
Páteční blamáž podpis smlouvy oddálí zřejmě o několik týdnů. O víkendu v Rakousku proběhnou parlamentní volby a bezprostředně po nich začne ministerstvo jednat o náhradním termínu, v němž bude smlouva podepsána.
Stavba se však nezastaví ani tehdy, pokud k podpisu vůbec nedojde. „Mezivládní dohoda má význam spíše takový, že obě země deklarují, že stavba spojnice je v jejich zájmu,“ podotkl Hanzelka. Tah do Vídně by měl být zprovozněn v roce 2014.

O autorovi| IVANA SOLAŘÍKOVÁ, s přispěním Pavly Ondruškové

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava