26.11.2008 - (roh) - Střední Morava - str. 01

Dálnice měla původně vést na Podkarpatskou Rus

 

Lipník nad Bečvou - Na první pohled to zní nelogicky. Dálnice D47, jejíž nový úsek se včera slavnostně otevíral, se po svém dokončení okamžitě přejmenuje na D1. Tímto krokem se definitivně spojí Praha s Ostravou dálnicí.
Nyní úsek D1 z Prahy končí na východní Moravě před Kroměříží. V následujících letech se však tato autostráda posune až k Lipníku nad Bečvou, kde se napojí na včera zprovozněnou trasu.
A jaká je vlastně historie „dé jedničky“? Původní projekt, který byl schválen již 4. listopadu 1938, měl propojit hlavní město s Podkarpatskou Rusí. Uvádějí to dokumenty, které má k dispozici Ředitelství silnic a dálnic.
Se stavbou první tuzemské dálnice D1 se nakonec začalo 2. května 1939, ale práce přerušila 2. světová válka. Přestože pak byla výstavba po válce v omezeném rozsahu obnovena, v roce 1950 se definitivně zastavila. V roce 1963 tehdejší vláda schválila páteřní síť českých dálnic a počítala i se stavbou D1. Oproti původním plánům z roku 1939 se však trasa i parametry drobně změnily. Ještě nyní proto můžeme nalézt opuštěné a nepoužívané mosty z třicátých a čtyřicátých let minulého století v okolí vodní nádrže Švihov-Želivka.
Výstavba dálnice D1, tak jak ji známe v současnosti, začala až v roce 1967 a již
12. července 1971 silničáři otevřeli vůbec první dálniční úsek u nás mezi Prahou a Mirošovicemi. Souvislý dálniční průtah mezi Brnem a Prahou byl pak dokončen 7. listopadu 1980. V roce 1992 přibyl ještě úsek mezi Brnem a Vyškovem. Podle plánů z první poloviny devadesátých let měla dálnice D1 vést na Slovensko a končit na hraničním přechodu Starý Hrozenkov, ale toto rozhodnutí vláda v roce 1996 změnila. Nová pokračující stavba dálnice D1 od Vyškova přes Kroměříž byla zahájena v roce 2001. Nedávno se otevření posledního úseku této trasy posunulo z roku 2010 na rok 2015.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava