26.11.2008 - ROMAN HELCL - Kraj Moravskoslezský - str. 02

Dálnice urychlí cestu do Ostravy

 

Úsek mezi Lipníkem a Bělotínem je už v provozu

Lipník nad Bečvou, Bělotín - Šestiproudá dálnice mezi Lipníkem nad Bečvou a Bělotínem je od včerejška v provozu. Téměř šestnáctikilometrový úsek trasy s názvem D47 výrazně urychlí cestu směrem na Ostravu. „Nová D47 odvede dopravu především z Hranic a také z obcí Drahotuše a Slavíč,“ říká manažer projektu Aleš Novák z firmy Skanska.
Silnice mezi Lipníkem a Bělotínem je podle něj čtvrtým úsekem dálnice D47, po kterém se nyní jezdí. Ostatní jsou na severní Moravě.
„Úsek mezi Lipníkem a Bělotínem je první ze spodních partií D47,“ dodává mluvčí společnosti Skanska Leoš Verner. V budoucnu se z těchto patnácti kilometrů stane součást D1, která má vést až k Ostravě.
Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Alfreda Brunclíka bude mít nová dálnice významný dopad na dopravní situaci na Moravě i na místní ekonomiku. „V celostátním měřítku se stane důležitou součástí páteřní dálniční sítě, která umožní kvalitní dopravní připojení průmyslové ostravské aglomerace na vnitrostátní dopravní síť, a tím se vytvoří podmínky pro další hospodářský a podnikatelský rozvoj tohoto regionu,“ řekl Brunclík.
Připomněl, že projekt dálnice D47 se v mezinárodním ohledu začlení do transevropského tahu směr sever-jih, z Polska do Rakouska.

Rychlejší bude cesta do Polska Řidiči, kteří za tři roky na dálnici najedou v Olomouckém kraji, se tak po autostrádě dostanou až do Varšavy, Gdaňsku nebo Štětína v Polsku. V tu dobu bude totiž dokončený úsek D47 až k polským hranicím, Poláci navíc na druhé straně hranic pracují na příhraničním úseku k polské dálnici A1, na kterou D 47 navazuje. V roce 2015 by měly být hotové všechny úseky D1 z Vyškova do Lipníka nad Bečvou. Díky tomu půjde po dálnici absolvovat celou trasu z Gdaňsku až do Říma.
Díky včerejšímu otevření šestnáctikilometrového úseku je tak již více jak polovina stavby dálnice D47 hotová.
„Otevřením se celá dálnice D47 dostává za polovinu celkové výstavby, protože v provozu je již čtyřiačtyřicet kilometrů z celkových osmdesáti. Jde o předposlední krok před napojením samotné Ostravy,“ vysvětluje generální ředitel Alfred Brunclík.
Vedle ekonomického a dopravního přínosu je podle něj úsek zajímavý také svým technickým provedením. Jde totiž o šestipruhovou dálnici, která řidičům poskytne maximální komfort při cestování.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko