26.09.2008 - (ČTK) - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Ve výkopu se utopil dělník

 

Fulnek - Na stavbě dálnice D47 na Novojičínsku se včera v zaplaveném výkopu utopil dvaapadesátiletý dělník ostravské firmy.
„Druhému muži se podařilo vyplavat,“ řekl mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík.
Na staveništi dálnice pracovalo v jámě hluboké osm metrů několik dělníků. „Prasklo vodovodní potrubí a voda jámu zaplavila. Pod hladinou zůstali dva muži. Jednomu se podařilo vyplavat na hladinu. Dalšího, později už mrtvého, našli hasiči,“ popsal Tomšík.
Neštěstí se stalo krátce před 14.00 hodinou v polích na okraji Fulneku. Pracovníci firmy vytvořili umělé koryto, kterým pak voda odtékala do nedalekého potoka.

Tlak vody muže nasál do potrubí „Tím umožnili hasičům, aby se dostali do míst, kde dělník uvízl. Tlak jej vcucnul do prázdné roury,“ vysvětlil Tomšík.
Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petr Kůdely tlak vody oba muže vtlačil do odstaveného potrubí. „Jeden jím putoval 200 metrů a vyplaval. Druhý ale zůstal zaklíněn uvnitř asi 30 metrů od místa prasknutí,“ vysvětlil.
Od zahájení stavby dálnice jde už o třetí oběť, kterou si komunikace vyžádala. Loni v červenci dělník nepřežil v Ostravě pád z rozestavěného mostu budoucí dálnice D47. Spadl z výšky 14 metrů a na místě zemřel. Lidskou oběť si stavba vyžádala i 4. června. Tehdy nepřežil zásah elektrickým proudem padesátiletý řidič nákladního vozu. Na staveništi budoucí dálnice D47 jeho vůz zavadil o dráty s vysokým napětím. Vůz po kontaktu s proudem začal hořet.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko