27.10.2008 - VERONIKA SKÁLOVÁ - Brno - str. 04

Povede obchvat Kuřimi horou?

 

Kuřim - Přejít uprostřed dopravní špičky rušnou silnici vedoucí centrem Kuřimi je téměř nemyslitelné. V pátek odpoledne se fronty aut táhnou až téměř k Brnu, takže ani pro motoristy není současná dopravní situace žádný med.
„V nejrušnější dny projede přes Kuřim mezi čtrnácti a šestnácti tisíci auty denně. Obvyklý počet je přibližně dvanáct tisíc aut denně. Tranzitní doprava ve směru na Tišnov nás opravdu trápí,“ podotkl kuřimský radní Drago Sukalovský.
Situaci by nejlépe vyřešil obchvat desetitisícového města spolu s protažením rychlostní silnice R43 směrem od Brna na sever. Jenže stavba této silnice je v nedohlednu. A donedávna nebylo vedení města příliš šťastné ani z předpokládané trasy obchvatu, která obcházela Kuřim ze severu.

Nechceme město obklíčené silnicemi „Dlouhá léta šlo o jedinou zvažovanou možnost. Ale pokud by obchvat vedl takzvanou severní variantou, která je zanesená i v územním plánu, Kuřim by se dostala do obklíčení - ze tří strany by ji ohraničovaly dálnice nebo dálniční spojky, čtvrtou stranu by uzavírala Kuřimská hora,“ nastínil Sukalovský.
Navíc vzhledem k plánům rozvoje města, které zahrnují i rozsáhlou výstavbu v lokalitě nazývané Záhoří, by obchvat nevedl kolem města, ale přes jeho část. Ale od léta vypadá situace veseleji.
Shodou okolností se objevila možnost odlišného vedení obchvatu. Opačným, jižním směrem.
„Byl jsem na jednání na Ředitelství silnic a dálnic a kdesi tam ležela nějaká studentská práce. Ta vedla obchvat jižním směrem a vyváděla jej za Kuřim tunelem skrz Kuřimskou horu. Když jsem na ten výkres ukázal, začali ho sklízet, že prý to je jenom nápad a není to reálné. Ale inspirace už byla na světě,“ poznamenal s úsměvem starosta Oldřich Štarha. Dodal, že to však není poprvé, kdy se možnost vedení obchvatu pod Kuřimskou horou objevuje. V minulosti však nikdy nebyla rozvedena.

Hlavní plus: auta by z města skoro úplně zmizela Myšlenka na vedení obchvatu pod zemí se zalíbila i dalším lidem, kterým se nepozdávala vidina města obehnaného silnicemi. A nedávno si město Kuřim od odborníků objednalo vypracování studie, která novou možnost prověří ze všech stran.
„Hotová by měla být na začátku prosince. Dozvíme se z ní, zda je tato varianta reálná, kolik peněz by stála a kudy přesně by mohla vést,“ nastínil starosta. Samotný tunel by podle něj měl být kolem sedmi set metrů dlouhý.
Ti, kdo jsou se severní trasou obchvatu nespokojení, vkládají do té jižní velké naděje. Argumentují například tím, že převážná část provozu by na rozdíl od severní varianty z města takřka úplně zmizela.
„Řešení je navíc šetrnější k přírodě, protože auta schová pod zem a přitom neporuší krajinu,“ dodal Štarha.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Brno