27.11.2008 - (pek) - Kraj Plzeňský - str. 02

Tak dlouho na něj blikal, až ho zabil

 

TRAGÉDIE

Svojkovice - Třiašedesátiletý řidič fordu včera kolem poledne uhýbal na dálnici u Svojkovic na Rokycansku rychle jedoucímu autu, které na něj zezadu blikalo. A manévr skončil tragicky.
Ford na 57. kilometru D5 ve směru na Prahu vyjel z dálnice až na násep a tam levou stranou auta narazil do kovové nohy bilboardu.
Těžce zraněný řidič při převozu do nemocncie zemřel. Policisté žádají o pomoc při pátrání po řidiči renaultu, který si na dálnici kolem Rokycan opakovaně vynucoval uvolnění levého jízdního pruhu. „Byl to renault novějšího typu, podle svědků mělo auto českou registrační značku,“ uvedla Jolana Číhová ze západočeské policejní správy.

 

27.11.2008 - Martin Polívka - Kraj Plzeňský - str. 02

Bezohlednost na druhou

 

* K věci

Kdyby nestál u dálnice billboard, projel by se včera chybující řidič fordu po travnatém náspu a trochu vylekaný by se nejspíš o pár desítek metrů dál vrátil na vozovku. Jenže billboard tam stál a muž zemřel. Na varování před smrtelnou hrozbou těchto staveb po léta nikdo neslyší, bezohlednost jejich majitelů bere dech a tupost státu o to víc. Kdo má drzost, ten jede. Podobně jako chlapík, kterému onen řidič překážel ve spanilém letu rychlým pruhem. Blikáním si vynutil prostor a toho pomalejšího poslal vstříc traverze. Bezohlednost zleva i zprava se při dálničním tempu umocňuje. A výsledek? Jeden chlapík dojel do Prahy o deset minut dřív. Druhý dál v poklidu počítá příjmy z reklamy. Ale třetí už nikdy nikam nepojede a nic nespočítá.

Foto popis|

O autorovi| Martin Polívka, redaktor MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - plzeňský kraj