27.08.2008 - (vel) - Z domova - str. 06

Před kolonami na silnicích varuje řidiče nový web

 

Praha - Vyhnout se popojíždění v kolonách, nečekaným uzavírkám nebo dopravním nehodám teď bude snazší. Ředitelství silnic a dálnic včera spustilo nový informační portál www.dopravniinfo. cz, na kterém si budou řidiči moci naplánovat cestu tak, aby se všem komplikacím na silnici vyhnuli. Jeho zpravodajský servis budou přebírat rádia.
„Stane-li se nehoda nebo napadneli čerstvý sníh, řidič o tom bude vědět do několika minut. V mapě upozorní na problém ikona,“ slibuje Jan Švec z Ředitelství silnic a dálnic ČR. Stránky budou varovat i před uzavírkami. Web je unikátní v tom, že se na něm objevují zprávy ze všech dostupných zdrojů.
„Informace pro řidiče budou kromě záchranářů dodávat také správci komunikací nebo meteorologové. Počítáme však i s pomocí řidičů nebo asistenčních služeb,“ vypočítává Švec.
Až do konce roku musí řidiči počítat s omezeným provozem. „Web uvádíme do provozu postupně. Není jednoduché propojit třeba všechny hasičské stanice,“ přiznává Švec. Ve stejný čas se zatím na portál může přihlásit jen omezený počet uživatelů.