27.08.2008 - JAROSLAV BAĎURA - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Dálnice není bezpečná. Kvůli zvěři

 

Klimkovice - Dálnice stará pár měsíců není bezpečná - na několika místech na ni totiž může vběhnout zvěř a hrozí srážka s rychle jedoucími auty.
Varování myslivců, kteří upozorňují na fakt, že dálnice není zcela oplocena a mohou na ni vběhnout lesní zvířata, se potvrdilo naposledy v pondělí krátce před třiadvacátou hodinou. Vozidlo Celní správy se zhruba dvě stě metrů před klimkovickým tunelem směrem na Brno srazilo s divočákem.
„Byla to chvilka. Jeli jsme klidným tempem prázdnou dálnicí, pak jsem zahlédl jen černý stín a potom už jsme ucítili silný náraz,“ popsal střet s divočákem Petr Tvrdík, který v tu chvíli seděl za volantem služební felicie.
On i jeho kolega na sedadle spolujezdce měli štěstí, jeli totiž zhruba osmdesáti až devadesátikilometrovou rychlostí.
„Kdybychom jeli stotřicítkou, tak by asi následky té srážky byly mnohem horší,“ tuší Petr Tvrdík. Takhle oba vyvázli ze srážky bez zranění. O něco hůře dopadl automobil, který byl po nárazu zhruba doprostřed přední části nepojízdný. Divočák srážku nepřežil. „Chvíli jsme se na něj dívali raději zpovzdálí, jestli se náhodou neprobere, ale potom jsme jej uklidili z cesty, aby do něj nevrazil ještě někdo další,“ říká Petr Tvrdík.
Hospodář Mysliveckého sdružení v Klimkovicích Josef Langer říká, že prase vážilo zhruba šedesát kilogramů. „Dálnice není oplocená. Začne se to řešit, až se někdo po srážce se zvěří zabije,“ říká Langer.
Pokračování na str. B2

Pokračování ze str. B1
Investor stavby dálnice, Ředitelství silnic a dálnic, některé úseky nechal oplotit. Vyhověl tak požadavkům myslivců, ale ne ve všech úsecích.
Například v Ostravě-Polance nad Odrou je už dálnice v místech, kde by mohla přebíhat lesní zvěř, z jedné strany oplocena. „Zhruba do měsíce a půl by měla být hotova i druhá strana,“ říká Pavel Kremítovský z brněnské pobočky Ředitelství silnic a dálnic. „U nás ale žádné oplocení není a s největší pravděpodobností ani nebude, přestože jsme o ně silničáře žádali,“ říká myslivecký hospodář z Klimkovic Josef Langer.
„Například na Slovensku, ale i v několika dalších zemích, je dálnice oplocena všude. Je to bezpečnější pro zvěř i automobilisty,“ říká Langer. „Někde se plot postaví ještě předtím, než je na dálnici provoz, u nás se to dělá až potom a ještě jen v některých úsecích.“
Pavel Kremítovský se brání. „My jsme se snažili vyhovět všem požadavkům myslivců, možná jsme se někde odklonili jen o padesát či sto metrů. Zvěř má řadu možností, jak dálnici bezpečně překonat například po mostech, nebezpečná místa jsme oplotili,“ říká Petr Kremítovský.
Oplocení celé dálnice by podle něj stálo desítky milionů navíc. „Podle mě jde jen o ojedinělý případ, kdy zvíře vešlo na dálnici místem, kde obvykle nechodí, zmatené šlo podél a nakonec vběhlo pod auto,“ míní.
„Policisté zaznamenali od zprovoznění nového dálničního úseku od ostravské Rudné už čtyři střety se zvěří,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

27.08.2008 - Jaroslav Baďura - Kraj Moravskoslezský - str. 02

 

Vždyť na dálnici to tak dobře jede

 

* K věci

Srážka s volem může poznamenat lidskou psychiku, avšak střet s divokým prasetem či srnou, jedete-li v autě třeba stovkou, je pro změnu bezprostředně nebezpečný životu. Dálnice, to dlouho očekávané dílo s úžasnými mosty, tunelem a perfektní vozovkou za miliardy korun, není příliš bezpečná, protože ji neodděluje plot od migrující zvěře. Přemnožení divočáci nedbají toho, že mají koridory a v místech, kde chodívají už desetiletí, jsou ploty. Půjdou jinudy. Možná je pondělní srážka s divočákem nedaleko Klimkovic skutečně jen ojedinělá, jak doufají silničáři. Ale já bych v jejich kůži být nechtěl, až na dálnici vběhne třeba dvousetkilový ojedinělý kanec a zrovna proti sobě bude mít někoho, kdo si to pofičí stotřicítkou. Vždyť po nové dálnici to tak báječně jede...