30.12.2008 - JOSEF GABZDYL - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Rok 2009 na silnicích? Poplatky a dálnice

 

Ostrava - Řidiče v Moravskoslezském kraji čeká přelomový rok. Po dlouhých letech planých slibů a nekonečných příprav se dostanou po dálnici z Ostravy až do Prahy a na hraniční přechod v západočeském Rozvadově. Zároveň však poprvé bude několik silnic zpoplatněno, což znamená povinný tisícikorunový kupon.
Řidiči se zatím po dálnici D47 z Ostravy dostanou jen do Bravantic na Novojičínsku. Poslední zhruba třicetikilometrový úsek okolo Bílovce, Fulneku a Oder až k Bělotínu na Přerovsku se stále staví.
„Termín zprovoznění určitě splníme. S otevřením počítáme v listopadu příštího roku. Jen v případě nepřízně počasí nebo kdyby scházely peníze, tak bychom úsek otevřeli až v prosinci,“ řekl Roman Kluzák z tiskového odboru Ředitelství silnic a dálnic.
Poslední úsek od Bohumína k polským hranicím by měl být hotov v červnu 2010.
Špatnou zprávou je však zavedení dálničních známek na silnici R56 mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou a na části R48 mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem. Zatím ani protesty starostů z měst a obcí, které leží na silnicích souběžných se zpoplatněnými úseky, ministerstvo dopravy neodradily.
Lidé hlavně v obcích se totiž obávají, že mnoho řidičů radši pojede po starých silnicích přes centra jejich vesnic.
„Nevím, co by zavedení poplatků od začátku ledna mohlo zabránit,“ zůstal mluvčí ministerstva Karel Hanzelka neoblomný.
Také na dálnici D47 bude zapotřebí dálniční kupon, výjimkou se stane jen úsek od Bravantic po Bohumín.
Pokračování na str. B3

Rok 2009? Poplatky a dálnice

Pokračování ze str. B1
Roman Kluzák ze Ředitelství silnic a dálnic zdůvodnil výjimku pro úsek Bravantice - Bohumín snahou nasměrovat automobily mimo centrum Ostravy. „Právě tato část dálnice zároveň slouží jako obchvat Klimkovic a Ostravy, takže nebude zpoplatněna. Podobná praxe funguje řadu let například u dálnice D1 okolo Brna,“ řekl Kluzák.
Stát zahájí i další dopravní stavby, na které čekají tisíce řidičů. Podle Kluzáka bude zahájeno rozšíření silnice I/48 mezi Rychalticemi a Frýdkem-Místkem, začne stavba čtyřproudé silnice od okraje Ostravy po Mokré Lazce na Opavsku a obchvat Bohumína. K dokončení se přiblíží i stavba dálničních přivaděčů z Fulneku a Kunína na Novojičínsku k Hladkým Životicím.
Budoucnost tolik zmiňovaného obchvatu Frýdku-Místku je stále nejistá. Přípravu totiž komplikují spory s ekology. „Byla bych ráda, kdyby se začalo stavět, ale vůbec to není jisté,“ poznamenala starostka Frýdku-Místku Eva Richtrová.
Naopak Opava už první etapu ochvatu začala budovat, a to propojku mezi silnicí I/11 u supermarketu Globus a komunikací I/56 u Kauflandu. „Propojka bude hotova v únoru 2010, ale příští rok bychom chtěli mít v ruce stavební povolení na další etapu severního obchvatu,“ řekl opavský primátor Zbyněk Stanjura s tím, že zároveň by měla začít stavba jižního obchvatu, který by ulevil místní části Kylešovice.
Na něm se velkou měrou podílí i krajský úřad a i tam plánují na příští rok výrazné investice do nových silnic. Pokračovat tak bude prodloužení Místecké ulice v Ostravě až k dálnici nebo by mohla začít stavba silnice od mošnovského letiště ke Studénce a až k dálnici.
Zde se však čeká na zpožděné zprůjezdnění silničního mostu ve Studénce, jehož pád v srpnu zavinil tragédii cestujících v rychlíku Comenius. Firma se zavázala dokončit nový most v červenci 2009.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko