31.12.2008 - JOSEF GABZDYL - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Dálniční známky se odkládají

 

Ostrava - Řidiči nemusejí s koupí tisícikorunového dálničního kuponu pospíchat. Vláda nestihla vyhlášku obsahující zpoplatnění rychlostních silnic R56 mezi Ostravou a FrýdkemMístkem a R48 mezi FrýdkemMístkem a Českým Těšínem schválit, zavedení poplatků se proto nejméně o dva týdny odkládá.
„Motoristé na Ostravsku dálniční známky zatím nepotřebují. Legislativní rada se sejde v půlce ledna, pak vyhlášku podepíše ministr dopravy a vzápětí vyjde ve Sbírce zákonů,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
Ministerstvo přitom několik týdnů hrozilo zavedením poplatků hned od prvního ledna. Hanzelka zdržení vysvětluje předchozí snahou zavedení elektronických vinět.
„Čekali jsme na rozhodnutí a proto zbylo na schválení nové vyhlášky málo času. Na začátku ledna proto zůstává v platnosti dosavadní vyhláška,“ dodal mluvčí.
Podle něj po vydání nového nařízení ve Sbírce zákonů ministerstvo uvědomí Ředitelství silnic a dálnic, jehož pracovníci při vjezdu na tyto silnice odstraní dodatkové tabulky s přeškrtnutou dálniční známkou.
Proti zpoplatnění silnic protestují hlavně lidé z okolních obcí, protože mají obavy z nárůstu dopravy na starých cestách vedoucích přes centra vesnic. (Viz Odklad... str. B4)

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

 

31.12.2008 - DAREK ŠTALMACH - Kraj Moravskoslezský - str. 04

Odklad známek dá obcím čas

 

ZPRÁVY Z MĚST KRAJE Frýdek-Místek, Třinec, Jablunkov, Frýdlant nad Ostravicí a okolí

Sviadnov - Dalších minimálně patnáct dnů odkladu získaly obce kolem silnice R56 vedoucí z Ostravy do Frýdku-Místku a R48 z FrýdkuMístku do Českého Těšína, aby se pokusily zabránit zpoplatnění těchto silnic. Pokud se jim to nepodaří, hrozí jim, že se na jejich místní komunikace vrátí kolony osobních automobilů řidičů, kterým se nebude chtít platit tisícikorunu za roční dálniční známku.
Největší nebezpečí hrozí Sviadnovu, Žabni, Paskovu a Hrabové, ležícím na „staré ostravské“ silnici, vedoucí rovnoběžně s R56. Právě tudy by mohly za pár týdnů opět projíždět tisíce osobních automobilů, jedoucích z Frýdku-Místku do Ostravy a naopak.
„Je to skvělé, každý odklad je dobrý,“ komentoval odsunutí schválení zpoplatnění silnice R56, kvůli dodržení legislativních postupů, starosta Sviadnova David Novák. „Ještě máme manévrovací schopnost, dostáváme čas na to, abychom se pokusili vyjednat změnu, která by zpoplatnění silnice oddálila do doby, než bude připojena na dálnici,“ dodal David Novák.
Kvůli změně záměru ministerstva zpoplatnit dvanáct kilometrů dlouhý úsek z Ostravy do FrýdkuMístku, napsali starostové dopis ministru dopravy Aleši Řebíčkovi, který má navíc k Frýdku-Místku osobní vztah, navštěvoval zdejší gymnázium. „Ministr nám ještě neodpověděl,“ říká starosta Žabně Vítězslav Klega. „Neodpověděli nám ani poslanci a senátoři, na které jsme se obrátili se žádostí o pomoc. To ale může být dáno tím, že byly vánoční svátky, takže se ke korespondenci nemuseli dostat a snad nám odpoví nyní,“ popsal očekávání starostů dotčených obcí Vítězslav Klega.
Podle zástupců ministerstva je schválení zpoplatnění silnice R56 jen otázkou času, záleží jen na tom, kdy návrh projde legislativní radou vlády a podepíše jej příslušný ministr. Zpoplatnění silnice ministerstvo zdůvodňuje tím, že chce minimalizovat počet výjimek.
Výjimky ale existují. Například dálnice D1 kolem Brna zpoplatněna není a bez poplatků budou moci řidiči jezdit i po dálnici z Bohumína až po Bravantice. Zdůvodnění nezařazení ostravské části dálnice do zpoplatněných úseků je jednoduché. Podle zástupců ministerstva slouží dálnice v těchto místech jako obchvat Klimkovic a centra Ostravy. Proč nelze ze stejných důvodů vyloučit platby na silnici R56, přestože jedním z důvodů zahájení její výstavby bylo na konci osmdesátých let právě odvedení dopravy ze Žabně, Paskova a Sviadnova a navíc se dokončení výstavby dálničního přivaděče plánuje až na rok 2012, už ministerstvo nevysvětlilo.