03.12.2008 - JAROSLAV BAĎURA - Kraj Moravskoslezský - str. 02

Svodidla by nehodě zabránila

 

Silničáři již od roku 2002 tvrdí, že instalace svodidel kvůli plánované opravě nemá smysl

Starý Jičín - Dva řidiči, kteří zahynuli v plamenech po čelní srážce u Starého Jičína, mohli žít.
Kdyby se policii podařilo v roce 2002 přesvědčit Ředitelství silnic a dálnic, aby silničáři nainstalovali lanová svodidla nejen v tom nejnebezpečnějším úseku, kde jsou dosud, ale až k Bělotínu, tragické nehody, které vznikly po přejetí do protisměru, by se nestaly.

V letošním roce zahynulo na silnici smrti sedm lidí „Jen letos na úseku silnice 1/48, kde nejsou svodidla, zahynulo sedm lidí. V místech, kde svodidla jsou, nezahynul kvůli vyjetí do protisměru ani jeden člověk,“ říká mluvčí novojičínských policistů Miroslava Šálková Michálková.
Lanová svodidla rozdělila čtyřproudou silnici v listopadu 2002 zhruba v místech od Příboru až k Novému Jičínu. „Vím, že to přineslo i jisté potíže, ale tomu úplně nejhoršímu, přejetí do protisměru, zabránila,“ hájí lanová svodidla bývalý vedoucí okresního dopravního inspektorátu v Novém Jičíně Pavel Bayer.
Potížemi míní například zúžení silnice, neexistenci odstavných pruhů či problematický dojezd záchranářů k nehodě, kdy svodidla bránila přejetí k místu nehody z protisměru. „Ale svodidla se osvědčila. Chtěli jsme po silničářích, aby je nainstalovali až k Bělotínu, ale nepochodili jsme,“ říká Pavel Bayer.
Ředitelství silnic a dálnic už tehdy argumentovalo tím, že celou silnici 1/48 čeká kompletní rekonstrukce, takže nemá smysl instalovat svodidla a zanedlouho je bourat. Také dnes, šest let poté, co svodidla na části silnice smrti existují, jsou argumenty silničářů stejné.

Cesta bude beze změn ještě nejméně dva roky „Silnici od Bělotína až po Rychaltice čeká rekonstrukce. Bude zde klasický dělený čtyřpruh, tedy v každém směru dva jízdní pruhy, oddělené uprostřed zeleným dělícím pásem a svodidly,“ říká manažerka projektového týmu silnice 1/48 Ivana Křižánková.
Silničáři chtějí začít s rekonstrukcí až ve chvíli, kdy bude zprovozněna dálnice. „Chtěli bychom začít na konci roku 2010, rekonstrukce by mohla být hotova v roce 2013. Bude ale také záležet na tom, kolik budeme mít peněz v rozpočtu,“ říká Ivana Křižánková.
Pokud tedy půjde vše podle plánů silničářů, pak bude silnice smrti bez svodidel ještě minimálně dva roky. Letos v okrese Nový Jičín zahynulo při dopravních nehodách jednatřicet lidí. „Loni jich bylo šestnáct. A to ještě není konec roku,“ říká policejní mluvčí Miroslava Šálková Michálková.