04.11.2008 - ROMAN HELCL - Střední Morava - str. 04

S D47 u Lipníka finišujeme

 

Lipník nad Bečvou, Bělotín - Poslední listopadový týden už mají obyvatelé hranické místní části Slavíč označený v kalendáři. Po letech budou usínat bez hluku tisíců aut, která kolem jejich domů projedou za noc. Na konci měsíce se totiž pro řidiče otevře úsek dálnice D47 z Lipníka nad Bečvou do Bělotína, který odvede hlavní tah na Ostravu od Hranic a okolí.
„Už se nemůžeme dočkat. Jestliže bude na otevření dálnice oslava, nebude to nic proti tomu, jak budeme oslavovat tady ve Slavíči,“ říká předseda zdejšího osadního výboru Jiří Trna.
Dnes touto místní částí projede denně zhruba 32 tisíc aut. Po otevření dálnice by se měl tento počet snížit na necelých deset tisíc vozidel. „Hlavně odpadne kamionová doprava. A noční provoz, který nás rovněž neúměrně zatěžuje,“ doplnil Trna.
Podle Ondřeje Šucha ze společnosti Skanska, která dálnici staví, je termín jejího otevření na spadnutí. „Práce finišují. Úsek otevřeme v posledním listopadovém týdnu. Přesnější datum bohužel zatím nemáme,“ řekl Šuch o stavbě, která je v mnoha ohledech v České republice jedinečná.
Kromě toho, že půjde o první dálnici, která se staví jako šestiproudá, je na ní několik kuriózních mostů a podjezdů. Například zahloubený přesypaný dálniční podjezd u Hrabůvky na Hranicku, který převádí přes dálnici Uhřínovský potok a silnici III. třídy.
„Z pohledu řidiče na dálnici jde o relativně běžný tunelový most, netypické ale na něm je právě to, že přes těleso dálnice převádí jak místní silnici z Hrabůvky do Hranic, tak Uhřínovský potok. Jinými slovy, potok poteče nad dálnicí,“ popsal mluvčí.
Zatím prázdnou dálnici využívají cyklisté, kteří si po kvalitním povrchu zkracují cestu. Kromě toho láká sedmnáctikilometrový úsek i bruslaře. Ty však dělníci na stavbě nevidí rádi.
„Na věc se dá dívat z několika úhlů. S podobným využíváním budoucích dálnic se setkáváme stále. Každý, kdo vstoupí či vjede na nezprovozněnou stavbu, však porušuje minimálně dva zákazy. Zákaz vstupu na staveniště a zákaz vjezdu,“ popisuje Ondřej Šuch, podle kterého tak hrozí cyklistům i bruslařům úraz.
„Zdánlivě kompletní dálnice může totiž obsahovat nezalité spáry mezi betonovými poli, do kterých může snadno zapadnout pneumatika jízdního kola. Proto takové lidi v mezích našich možností vykazujeme ze staveb. Porušení zákazu vjezdu je pak dopravním přestupkem, který řeší policie,“ dodal.
Dálnice D47 je první stavbou svého druhu v České republice, která je stavěna průběžně od prvního až po poslední kilometr. Po jejím dokončení se doplní chybějící dálniční připojení Ostravy na stávající dálniční síť České republiky. Zajímavostí je, že jakmile se úsek D47 z Lipníka do Bělotína dokončí, okamžitě se přejmenuje na D1.

Tabulka

* Úsek v číslech
D47, Lipník–Bělotín
zahájení stavby: podle projektu
listopad 2004, ve skutečnosti ale
o rok později
ukončení: listopad 2008
délka: 15 588 m
náklady: 7,01 miliardy (bez DPH)
délka protihlukových stěn:
6728 m
délka mostů: 1360 m