04.11.2008 - (ČTK) - Kraj Moravskoslezský - str. 01

Auto na dálnici srazilo divočáky

 

Klimkovice - Na neoploceném úseku dálnice D47 nedaleko Klimkovic na Novojičínsku zabil osobní automobil tři mladé divočáky. „Nehoda se stala v sobotu hodinu před půlnocí, řidič vyvázl bez zranění,“ řekl policejní komisař Miroslav Pech. Podle klimkovických myslivců vběhlo řidiči do cesty celé stádo divokých prasat. Jen pár metrů od místa nehody srazil divočáka vůz cizinecké policie v srpnu.
Divočáci vběhli řidiči pod kola poblíž dálničního sjezdu na Klimkovice. U nehody zasahovala dálniční policie z Ostravy-Přívozu, tři mrtvá zvířata převzal myslivecký hospodář. „Na místě jsme se byli podívat ještě ráno, protože jsme měli podezření, že řidič srazil ještě jeden kus. Podle stop kolem jich tam muselo být hodně. Řidič prý tvrdil, že před sebou najednou uviděl velkého divočáka a spoustu malých. Do tří narazil, než stihl zabrzdit,“ řekl myslivec z Klimkovic Jiří Langer.
Na neoploceném dálničním úseku podle něho srazili řidiči během pěti měsíců nejméně čtyři divočáky, srnu i lišku. Média informovala především o nehodě cizinecké policie, která 26. srpna usmrtila divočáka nedaleko od místa sobotního střetu.
„Tentokrát to odnesli jen tři divočáci a zničené auto. Co bude ale příště, až to nebudou třicetikilogramová selata, ale 100 kilogramů vážící kňour?“ upozornil Langer.
Klimkovičtí myslivci písemně upozornili na kritickou dopravní situaci Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Ve svých dopisech požadují, aby byl zhruba dvoukilometrový úsek dálnice také oplocený.
Mluvčí ŘSD Martina Vápeníková připustila, že se podnik dalšími podněty může zabývat.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko