04.09.2008 - (ku) - Kraj Pardubický - str. 01

Na dálnici D 11 přibývá nehod

 

Hradec Králové - Na nové dálnici D 11, která patří k nejbezpečnějším v Česku, v poslední době přibývá dopravních nehod. Zatím se jedná o méně závažné nehody, ze kterých řidiči vyváznou s odřeninami.
Letos v srpnu na dálnici v úseku Levín - Sedlice, tedy na východočeské části autostrády, řidiči oznámili 11 nehod, což je o šest více než ve stejném období vloni.
„Vyloženě zrádná místa na nové dálnici nejsou. Jediné, co nás trápí, je únava a spánek řidičů. To je nyní jedna z hlavních příčin většiny nehod na dálnici,“ uvedl Richard Hušek z oddělení dálniční policie v Pravech. Třeba tento týden na dálnici D 11 v katastru obce Voleč krátce před třetí hodinou ranní havarovalo osobní vozidlo. Šestadvacetiletý řidič za jízdy usnul, vjel vlevo na dělicí pás, kde narazil do kovových svodidel. Muž utrpěl při nehodě lehké zranění. Škoda je přes 120 tisíc korun.
Jiná podobná nehoda se nedávno stala na dálnici ve směru na Hradec Králové v úseku mezi Novým Městem a Dobřenicemi. Řidič vjel do příkopu a pak zpět na vozovku. I tuto nehodu pravděpodobně zavinil mikrospánek řidiče. Tentokrát zraněného řidiče musela záchranka převézt do nemocnice.
Další problémové místo je na samém konci dálnice před sjezdem u Sedlic, kde opouštějí dálnici osobní vozidla. „Nehody se tam stávají ve směru na Hradec, ve kterém se doprava svádí do jednoho pruhu,“ uvedl Bušta.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj