05.11.2008 - Střední Morava - str. 03

Zavřený hřebečský tunel brzdí cestu do Čech

 

Hřebeč - Dopravní tepna, která spojuje Olomoucký kraj s východními a severními Čechami, jakoby kornatěla. Hřebečský tunel na silnici první třídy ve směru Hradec Králové je nyní kvůli opravám zavřený. Téměř na dva měsíce.
Stavba vyrostla před jedenácti lety za bezmála půl miliardy korun, ale od té doby požírá další peníze. Podle geologů stojí tunel na nevhodném místě. Silničáři jej ale obhajují jako nejlepší možné řešení.
„Co tady tunel stojí, je každou chvíli zavřený. Původní cestu silničáři naštěstí spravili, ale nevím, jak bude objíždění tunelu probíhat v zimě. Stará cesta je strmá, úzká, s prudkými oblouky. Navíc je celá v lese a sníh se na ní dlouho drží,“ upozorňuje autodopravce Bohuslav Chlup ze Svitav.
Obavy ze sněžení jsou namístě: Uzavírka tunelu, ve kterém Ředitelství silnic a dálnic od šestého října modernizuje technologie, měla skončit desátého listopadu. Potrvá ale mnohem déle.
„Budeme muset provést další provozní zkoušky. Také tady podle požadavků hasičského sboru proběhne simulační cvičení. Uzavírku tedy prodloužíme do 30. listopadu. Objízdná trasa je ovšem v dobrém stavu. Jsou na ní nové koberce a svodidla,“ říká Jiří Hostaša z pardubického Ředitelství silnic a dálnic.
Hostaša se ohrazuje proti tvrzení, že jsou uzavírky tunelu časté. „Dvakrát do roka probíhá mytí tunelu. Teď jej vybavujeme tak, aby odpovídal současným normám. Projekt tunelu začal vznikat v osmdesátých letech, kdy současné technologie nebyly k dispozici,“ říká Hostaša. Vysvětluje, že tunel dostane novou ventilaci, protipožární signalizaci a budou jej sledovat kamery.
Nicméně řidiči mají dlouhé uzavírky tunelu v paměti. Když se na konci března 2006 při povodni část tunelu zřítila, byl neprůjezdný dva měsíce. „Tunel vede poměrně problematickým místem, kde dochází k sesuvům půdy,“ řekl geolog Petr Rambousek z České geologické služby. V oblasti Hřebečského hřbetu totiž v minulosti probíhala těžba uhlí a žáruvzdorné horniny lupek.
Podle Bohumila Vebra, ředitele pardubického Ředitelství silnic a dálnic, je přesto tunel nejlepším technologickým řešením přejezdu Hřebečského hřbetu.
„Problémy mohou s umístěním tunelu souviset, ale není to nic tragického,“ říká Vebr.
Ředitelství silnic a dálnic se chystá tunel dlouhodobě uzavřít i příští rok. V letních měsících by tady měla začít první etapa z rozsáhlejších oprav, které mají tunel v nestabilním podloží sanovat. Silničáři budou opravovat portály a v dalších letech se pustí do oprav vnitřku tunelu. „Celkově je to území geologicky velice složité, proběhly tam už tři sesuvy,“ říká Hostaša z Ředitelství silnic a dálnic.
Podle silničářů přesto tunel zdárně vyřešil vedení silnice první třídy. „Kdybychom tam postavili silnici zářezem, byli bychom dnes ve stejných problémech jako s tunelem. Prostě je to místo nešťastné,“ říká ředitel Vebr.
Po současných opravách dostane 357 metrů dlouhý tunel, první ražený tunel dálničního typu v zemi, kamerový systém. Ten bude přenášet obraz z tunelu do Střediska správy a údržby dálnice v Ostravě. Zdejší nepřetržitá služba bude na tunel dohlížet. Její pracovníci mohou dálkově ovládat i proměnné dopravní značky, které letos před tunelem vyrostly. Na ně mohou zasílat text o průjezdnosti tunelu a případných objížďkách. Řidiči už čekají, až se na nich znovu rozsvítí nápis: tunel průjezdný. Objížďky jsou totiž náročné, a to zejména pro kamiony.